SlovakFitness.sk

Suplementy 07. 03. 2018

5 vecí, ktoré musíte zvážiť pred kúpou proteínu

ikonka
Proteínové doplnky sa stali takou základnou súčasťou kultúry zdravého životného štýlu, že ich neužíva len hŕstka z tých ľudí, ktorí sa venujú cvičeniu pravidelne. Mnohí už dokonca pri ich nákupe ani nerozmýšľajú nad tým, že by si mohli vybrať zle.

Srvátkový či kazeínový proteín sú zdrojom bielkovín. To je to najdôležitejšie pre mnohých cvičencov. Nie je to však len o tom. Pred samotnou kúpou by ste mali zvážiť minimálne nasledujúcich päť vecí, ktoré vám pomôžu kúpiť ten správny doplnok výživy:

1. Zistite, aký proteín potrebujete
Proteíny sa vo veľkej miere rôznia. Niektoré sú navrhnuté tak, aby pomáhali priberať – majú nižší obsah bielkovín a vyšší sacharidov. Ďalšie sú také, ktoré pomáhajú udržiavať svalovú hmotu pri chudnutí, prípadne ju budovať bez veľkého nárastu hmotnosti a tukov – majú vyšší obsah bielkovín a nízky obsah sacharidov. Poznáme koncentráty, izoláty i hydroizoláty, ktoré sa líšia rýchlosťou trávenia. Potom sú aj kazeínové proteíny, ktorá sa trávia pomaly a sú vhodné skôr pred spaním.

2. Kvalita je kľúčová
Je lepšie pozerať viac na kvalitu proteínu ako na jeho cenovku. Čím je produkt kvalitnejším, tým bude obsahovať viac kvalitnejších ingrediencií, ktoré nie len zvýšia efektivitu doplnku, ale aj znížia prípadné vedľajšie účinky, ktoré by mohol mať nekvalitný produkt.

3. Marketing je nevyspytateľný
O kvalite sa však nerozhoduje na obale výrobku alebo strane časopisu. Doplnky výživy sú veľký biznis, a preto sa dávajú aj veľké peniaze do reklamy. Často pritom vo svojich tvrdeniach preháňajú a sľubujú výsledky, ktorých nedosahovanie potom vedie konzumenta do frustrácie. Zabudnite teda na reklamu a marketing, ale porovnajte si výrobky na základe zloženia a skúseností ostatných cvičencov.

4. Dôležitá je história
Pri výbere doplnku výživy by ste sa mali pozerať aj na históriu produktu a jeho výrobcu. Ideálne je kupovať produkty, ktoré už sú nejaký ten piatok na trhu. Novinky sú neoverené a často predražené. Vyvarujte sa výrobcov, ktorí mali v minulosti nejaký škandál.

5. Na niektoré ingrediencie si dajte pozor
Váš vybraný proteín by nemal obsahovať zbytočne veľa ingrediencií. Ignorovať by ste mali tie produkty, ktoré obsahujú najmä umelé sladidlá ako sú aspartám, sacharín či sukralóza. Sójové proteíny by sa mali kupovať len tie zo sóje, ktorá nebol geneticky modifikovaná. A takých je málo. V tomto prípade radšej zvoľte inú alternatívu proteínu.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu


Mohlo by vás zaujímať:
10-dovodov-preco-potrebujete-kreatin10 dôvodov, prečo potrebujete kreatíntri-suplementy-budujuce-svalovu-hmotu-o-ktorych-ste-nepoculiTri suplementy budujúce svalovú hmotu, o ktorých ste nepočuli vedlajsie-ucinky-spalovacov-tukovVedľajšie účinky spaľovačov tukov pat-doplnkov-vyzivy-ktore-by-ste-mali-uzivat-dennePäť doplnkov výživy, ktoré by ste mali užívať denne jednoduche-sposoby-ktorymi-zefektivnite-prijem-vitaminovJednoduché spôsoby, ktorými zefektívnite príjem vitamínov
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist