Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Výživa 05. 05. 2015

Chudnete? Týmto chybám vo výžive sa určite vyhnite!

ikonka
Keď sa snažíte spáliť nadbytočné tuky, existujú určité veci, ktoré dokážu vašu snahu podporiť. Na druhú stranu, existujú aj veci, ktoré vaše pokroky pribrzdia. Ak chcete vidieť výsledky čo najskôr, musíte sa im vyhnúť. V tomto článku si spomenieme sedem výživových chýb, ktoré musíte prestať robiť.

Neprijímate dostatok jedla

Chcete schudnúť, a tak prvá vec, ktorú urobíte, je, že obmedzíte množstvo prijímaného jedla. Aj tu si však môžete uškodiť, ak ho budete konzumovať až príliš málo. Účinok bude krátky, a keď dôjde k spomaleniu metabolizmu, tak budete chudnúť veľmi komplikovane, ak vôbec. Takisto, ak ste predtým budovali svaly, môžete ľahšie prísť aj o ne.

Jete jedlá bez tukov

Nízkotučné. Bez tukov. Mnohí sa v diéte nechajú zlákať produktmi, ktoré zdôrazňujú žiadny alebo minimálny obsah tukov. Vašim nepriateľom však nie sú tuky, ale kalórie a jednoduché sacharidy. Nebojte sa jedál s tukom. Tuky vám dokonca pri chudnutí pomôžu - udržia vás dlhšie nasýtených.

Prijímate málo bielkovín

Tak ako by ste mali s mierou prijímať tuky a sacharidy, tak by ste si mali dať pozor na to, aby ste prijímali dostatok bielkovín. Tie sú veľmi dôležité pre rôzne telesné funkcie a pomáhajú aj pri spaľovaní tukov a tvorbe nových svalov. Takisto ide o živinu, ktorá sa dlhšie trávi, takže dlhšie budete sýti a vo všeobecnosti vám bude chutiť menej jesť.

Vyhýbate sa sodíku

Menej soli pre lepšie zdravie. Netreba sa však sodíku vyhýbať úplne. Nedostatok sodíka totiž môže viesť k inzulínovej rezistencii a zvýšeniu hladiny triglyceridov a cholesterolu. Ak sa vyhýbate polotovarom a spracovaným jedlám, tak by ste sa určite nemali báť soliť svoje jedlá.

Pijete ovocné šťavy

Ovocie je zdravé, ale piť ovocné šťavy počas chudnutia nie je práve to najlepšie riešenie. Tie z obchodov totiž obsahujú v podstate tri hlavné ingrediencie – extrakt z ovocia, vodu a veľa cukrov. Preto obsahujú aj veľa kalórií, ktoré v podstate len vypijete. Ak máte stravu v poriadku, pijete ovocné šťavy a nechudnete, tak už viete, kde treba hľadať vinníka. To platí aj o tých, ktoré majú na obale napísane „100% ovocná šťava“.

Dali ste sa na trendovú diétu

Každým dňom sa môžete stretnúť s novým druhom diéty. Tento stav už trvá roky. Každý mesiac je hitom niečo iné. Opýtali ste sa však sami seba, prečo sa tak dlhú dobu takéto trendové diéty objavujú? Pretože nefungujú. Niektoré si dokonca vyžadujú, aby ste si kúpili nejaký doplnok. Je to škoda peňazí a vašej energie. Takéto diéty vám síce pomôžu ubrať na váhe, ale po ich ukončení ju postupne znova naberiete. Dôležité je preto vybudovať si nové zvyky, ktoré budete udržovať dlhodobo.

Cez víkend maškrtíte

Áno, je dobré si po niekoľkých dňoch disciplíny dopriať za odmenu malú maškrtu, no to neznamená, že budete jesť čo chcete cez celý víkend. Tým iba spôsobíte to, že výsledky, ktoré ste krvopotne dosiahli v priebehu piatich dní, zničíte dvoma dňami. Ak chcete odmenu, doprajte si jedno či dve jedlá týždenne. V závislosti od vašich výsledkov.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist