SlovakFitness.sk

Pre ženy 17. 03. 2018

Šesť prírodných ingrediencií, ktoré by ste si nikdy nemali dať na tvár

ikonka
Na internete môžete nájsť množstvo overených receptov, ktoré využívajú prirodzené ingrediencie k tomu, aby vaša pleť vyzerala krajšie a mladšie. My vám však prinášame prehľad takých, ktoré by ste na svoju tvár nikdy nemali dať.

Niektoré ženy sa naučia zlou skúsenosťou, že treba dávať pozor na to, čo si umiestnite na pokožku. Ak máte problémovú pleť dlhodobo, najlepšie urobíte, ak sa obrátite na certifikovaného odborníka. Ak však predsa chcete vyskúšať nejaký ľudový recept, určite nevyužite tieto ingrediencie:

1. Šťava z citróna - možno ste počuli, že dokáže bojovať proti akné a zosvetľuje tmavé škvrny na pokožke. Citrónová šťava je však natoľko kyslá, že dokáže poškodiť pH vašej pokožky, ktorá bude náchylnejšia na zápaly, podráždenie a dokonca tvorenie vrások a jaziev. Tiež môže byť pokožka senzitívnejšia na UV žiarenie.

2. Sóda bikarbóna - o sóde bikarbóne sa hovorí, že sa dá využiť v boji proti akné alebo ako náhrada pílingu. Nikto však už nespomenie, že mení aj pH pokožky, čo môže poškodiť jej hornú ochrannú vrstvu, vďaka ktorej si prídu na svoje aj rôzne baktérie.

3. Škorica - škorica môže byť súčasťou prírodnej masky, ale už aj na internete nájdete, že sa ľudia, ktorí ju využili, sťažujú na podráždenie a pálenie pokožky. Pamätajte si – nie je dobré dávať na pokožku toto korenie. Tiež ovplyvňuje zmenu pH pokožky.

4. Majonéza - máte suchú pokožku, a tak ste sa dočítali, že pomôže majonéza. Tá síce nie je spočiatku škodlivá, ale jej pravidelným využívaním si môžete upchať póry a to nie je niečo, čo by ste chceli.

5. Surové vajcia - maska z bielkov? Nezabúdajte, že surové vajcia môžu obsahovať baktérie z rodu Salmonella, ktoré by ste mohli nechtiac skonzumovať. A to tiež nie je niečo, čo by ste chceli dobrovoľne robiť.

6. Alkohol - ak máte mastnú pleť, možno vám pomôže alkohol. Áno, odmastí ju, ale pozor, je natoľko agresívny, že ju vysuší. Dokáže navyše zbaviť pokožku aj prospešných tukov a bielkovín, ktoré tvoria jej ochrannú vrstvu. Pokožka tak bude slabšia a náchylnejšie na zápaly.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
osem-tipov-ako-vybudovat-lepsi-zadokOsem tipov, ako vybudovať lepší zadok hlupe-zranenia-ktorym-by-sa-mohla-kazda-zena-vyhnutHlúpe zranenia, ktorým by sa mohla každá žena vyhnúťprinesie-vam-plasticka-operacia-skutocne-vysnivany-zadokPrinesie vám plastická operácia skutočne vysnívaný zadok? doprajte-si-perfektny-kupel-po-treninguDoprajte si perfektný kúpeľ po tréninguako-precvicuje-svoje-nohy-on-line-hviezda-valentina-lequeuxAko precvičuje svoje nohy on-line hviezda Valentina Lequeux?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist