Zdravie 30. 03. 2018

6 stratégií, ktoré vám pomôžu bojovať proti akné

ikonka
Na prvý pohľad je akné len druhotriednym zdravotným problémom, ktorý je viac o kráse, ako o vnútornom zdraví. Pravda je však taká, že je v medicíne považované za chronický stav, ktorý je reakciou na problémy vo vnútri tela.

Ak sa chcete zbaviť akné efektívne, musíte sa zamerať na jeho príčiny. Nimi môžu byť hormonálna nerovnováha (vplyv nemajú len testosterén a estrogén, ale aj inzulín) a problémy tráviaceho systému (citlivosť na jedlá, nerovnováha v črevnej mikroflóre, nedostatok tráviacich enzýmov, pravidelný príjem jedál spôsobujúcich zápaly).

Týchto šesť tipov vám pomôže zbaviť sa akné:

1. Začnite u jedla
Najlepšie je, keď sa najskôr zameriate na jedlo. Vaša diéta by mala obsahovať minimum jedál spôsobujúcich zápaly a stavať na jedlách s nízkym glykemickým indexom. Základom by teda mala byť zelenina a niektoré druhy ovocia, úplne vylúčiť by ste mali vysoko spracované jedlá a jedlá s pridaným cukrom.

2. Zvážte vyradenie lepku
Je relatívne dobre známe, že ľudia citliví na lepok, majú problematickejšiu pokožku. Keď presedláte na bezlepkovú výživu, budete mať lepší stav tráviaceho systému i čistejšiu pokožku.

3. Zvážte vylúčenie mliečnych výrobkov
Mlieko je zápalové jedlo a je bežným spúšťačom akné. Okrem toho, že dráždi tráviaci systém, stimuluje aj inzulín a IGF-1. Jogurty majú tento vplyv bežne najmenší.

4. Pomôžu semená a bylinky
Semená a olej z ľanu majú čistiace účinky na pokožku a znižujú prejavy akné. Takisto bylinka berberin (dráč indický) má antimikrobiálne vlastnosti a pomáha stabilizovať krvný cukor. Výťažok z bylinky sa predáva aj ako doplnok výživy.

5. Optimalizujte príjem mikroživín
Pomôcť vyčistiť vašu pokožku pomôže aj správny pomer prijímaných karotenoidov, vitamínov B, C a E, omega-3 mastných kyselín, zinku, selénu a probiotík. Zdroje zdravých tukov sú vašim priateľom, takisto zelenina a ovocie. Či potrebujete mikroživiny doplniť aj suplementami, vám najlepšie povie lekár alebo certifikovaný výživový poradca.

6. Podporte prirodzenú detoxikáciu
Jedenie hlúbovej zeleniny (brokolica, karfiol) pomáha podporovať činnosť pečene, ktorá sa stará o detoxikáciu organizmu. Toxíny z tela vychádzajú von potom, močom a stolicou. Pravidelné cvičenie a saunovanie podporuje potenie, dostatočný pitný režim podporuje močenie i trávenie, ktorému pomôže aj dostatočný príjem vlákniny.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

O čom píše Úspech.MNE.sk?

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku


Streftec - Webdesign & Media

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk
TOPlist