Novinka na webe:  Sprievodca výberom tréningového plánu »
( v hlavnom menu nájdete medzi Užitočnými nástrojmi / Nástrojmi )
Kulturistika 11. 04. 2018

Tréning kulturistu XXIV. – Shawn Rhoden a tréning nôh

ikonka
V dnešnej časti nášho seriálu o tréningoch kulturistov sa pozrieme na to, ako trénuje svoje nohy jeden z najlepších profesionálov sveta, jamajský rodák Shawn Rhoden, ktorý dokázal na Mr. Olympii skončiť už aj na skvelom druhom mieste.

Populárny „Flexatron“ si tréning nôh rozdeľuje na dve tréningové jednotky – v jeden deň odcvičí hlavne štvorhlavý sval stehenný, teda prednú časť stehien, v druhý deň hamstringy, teda zadnú časť stehien.

V oboch tréningoch začína izolovaným cvikom, ktorým zahreje a predvyčerpá svaly. Využíva vyšší počet opakovaní a snaží sa počas každého jedného udržať koncentráciu na precítení svalov. To je pre neho dôležitejšie ako váha na činkách.

Prednú časť stehien zahreje štyrmi sériami predkopávaní jednou nohou, následne ešte predvyčerpá troma sériami predkopávaní dvoma nohami. Potom príde na rad hlavný cvik – šesť až sedem sérii Leg Pressu. Po ňom zaradí buď drepy alebo hacken drepy v štyroch až piatich sériách. Na záver absolvuje dve série výpadov v chôdzi na dĺžku futbalového ihriska a naspäť.

Druhý tréning začína piatimi sériami zakopávaní v sede, potom nasleduje šesť sérii zakopávaní jednou nohou v stoji. Tretím cvikom sú mŕtve ťahy s vystretými nohami, ktoré urobí v štyroch sériách. Rovnaký počet sérií urobí aj so zakopávaniami v ľahu. Na záver ešte absolvuje tri série ruských zakopávaní.

Deň 1: Predná časť stehien
Cvik Série Opakovania
Predkopávanie jednou nohou 4 25
Predkopávanie dvoma nohami 3 25-100
Leg Press 6-7 12-25
Hacken drepy / Drepy 4-5 15-20
Výpady v chôdzi 2 dĺžka futbalvého ihriska a naspäť


Deň 1: Zadná časť stehien
Cvik Série Opakovania
Zakopávanie v sede 5 25-50
Zakopávanie jednou nohou v stoji 6 25-50
Mŕtve ťahy s vystretými nohami 4 15-25
Zakopávanie v ľahu 4 25-50
Ruské zakopávanie 3 12


Oznam: Od 1. júla do 1. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 2. septembra.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

O čom píše Úspech.MNE.sk?

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku


Streftec - Webdesign & Media

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk
TOPlist