SlovakFitness.sk

Kulturistika 09. 05. 2018

Tréning kulturistu XXV. – Dave Bautista a tréning hrudníka

ikonka
Dnes v našom seriáli urobíme malú výnimku. Táto časť nebude o tréningu typického kulturistu. Bude o tom, ako sa pripravuje v posilňovni známy wrestler Dave Bautista, ktorého telo v tom najlepšom by sa nestratilo ani medzi kulturistami.

Bautista sa stal vo svete wrestlingu veľkou hviezdou a nakoniec si našiel cestu aj do filmového priemyslu. Vzhľadom k tomu, že bol často nútený ukazovať sa bez trička, musel mať svalnatý a vyrysovaný vršok tela.

Preto sa dnes aj pozrieme na to, ako precvičoval hrudník. Ešte predtým však treba poznamenať, že bežne cvičí tri dni po sebe a štvrtý oddychuje. Zároveň zdôrazňuje význam správnej diéty a konzistentnosti v cvičení.

V tomto tréningu hrudníka využíval päť dobre známych cvikov, posledné dva spojil do supersérie. Na začiatku sa venoval „strihom“ na protismerných kladkách, ktoré boli vykonávané s ľahkými váhami a nie do zlyhania. Cieľom je zahriatie svalov. Niekedy preto urobí len jednu sériu, inokedy päť. Medzi sériami odpočíva 30 sekúnd.

Potom príde na prvý dôležitý cvik a tým sú kľuky na bradlách, pri ktorých využíva aj dodatočnú záťaž. Ďalším cvikom sú tlaky s jednoručkami na šikmej lavici hlavou hore. Oba cviky vykoná v piatich sériách a medzi nimi oddychuje 90 sekúnd.

Na záver urobí supersériu zloženú z tlakov na stroji a bežných kľukov. Tie robí až do zlyhania. Supersériu vykoná štyrikrát, pričom po každej dvojkombinácii odpočíva len 45 sekúnd.

Bautistov tréning hrudníka
Cvik Série Opakovania
Sťahovanie protismerných kladiek 1-5 15-20
Kľuky na bradlách 5 8-10
Tlaky s jednoručkami na šikmej lavici 5 10-12
Superséria:
Tlaky na stroji Hammer Strength
Kľuky
4
10-12
do zlyhania


O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
trening-legendy-xxv-frank-zane-a-trening-ramienTréning legendy XXV. – Frank Zane a tréning ramien trening-legendy-xxiv-dave-draper-a-trening-nohTréning legendy XXIV. – Dave Draper a tréning nôh trening-kulturistu-xxiii-freestyle-trening-chrbta-a-la-brandon-curryTréning kulturistu XXIII. – Freestyle tréning chrbta a lá Brandon Curry trening-legendy-xxvi-jay-cutler-a-trening-tricepsovTréning legendy XXVI. – Jay Cutler a tréning tricepsovtrening-kulturistu-xxix-mamdouh-elssbiay-a-trening-rukTréning kulturistu XXIX. – Mamdouh Elssbiay a tréning rúk
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist