Novinka na webe:  Sprievodca výberom tréningového plánu »
( v hlavnom menu nájdete medzi Užitočnými nástrojmi / Nástrojmi )
Zdravie 26. 09. 2018

Stravou, oblečením a kozmetikou pre zdravie detí

ikonka
Ak má dieťa vyrastať zdravo, je dôležité, aby malo pohodlné oblečenie, vhodnú stravu, bez umelých prísad a aby používalo prírodnú kozmetiku. Zdravý životný štýl je skvelou voľbou nielen pre dospelých, ale aj pre ich potomkov.

Tak dospelí, ako aj ich deti by mali mať vo svojom dennom jedálnom lístku správne potraviny. Na raňajky je vhodná ovsená či pohánková kaša, tiež syry a vajíčka. Na desiatu ovocie, prípadne jogurty. Ideálny obed sa môže skladať z hydiny alebo rýb, olovrant z tvarohu či kyslomliečnych výrobkov a k večeri by nemala chýbať poriadna dávka čerstvej zeleniny. Skvelou pochutinou počas dňa sú orechy, slnečnicové či ľanové semienka, občas kvalitná horká čokoláda. Neodmysliteľnou zložkou zdravej životosprávy je dodržiavanie pitného režimu. Okrem čistej vody sú odborníkmi odporúčané čaje a čerstvé ovocné alebo zeleninové šťavy.

Zdravé stravovanie
Ak deti určitým zdravým potravinám príliš neholdujú, veľmi záleží na prístupe rodičov, akým spôsobom sa takýto stav snažia zmeniť. S deťmi je potrebné sa o jedle rozprávať, ísť s nimi do záhradky, ukázať im ako rastie ovocie a zelenina, variť s nimi, čítať im rozprávky a hrať sa s nimi hry, ktoré sú na gastronomické témy zamerané. Hlavne malé deti by sa mali vyhýbať potravinám ako sú údeniny, ťažké mastné jedlá, tiež polotovary a sladené nápoje. Nevhodné sú potraviny, ktoré obsahujú veľké množstvo soli, toxíny, farbivá, stabilizátory, arómy, emulgátory a konzervačné látky.

Kvalitné oblečenie
K zdraviu dieťaťa patrí aj správne oblečenie. Niektoré odevy môžu vyvolávať rôzne alergické reakcie a oslabiť tak dieťaťu imunitu. Vhodný výber odevov a tkanín je dôležitý. Pre svoje dieťa veľa urobíte, ak mu budete vyberať detské oblečenie vyrobené zo zdravotne testovaných materiálov, ktoré sú jemné a mäkké. Keď má dieťa citlivú pokožku alebo trpí ekzémom, odev bez chemikálií a škodlivých látok je nevyhnutnosťou. Aj pri výbere hračiek treba byť opatrný. Dôležité je, aby sa v predmetoch, ktoré deti držia v rukách alebo si ich dávajú do úst, nenachádzali ťažké kovy a iné nežiaduce prvky. Deťom je nutné kupovať kvalitné detské oblečenie a hračky od overených výrobcov a obchodníkov.

Prírodná kozmetika
Kvalitná prírodná kozmetika je kozmetika šetrná k životnému prostrediu. Zameriava sa na ochranu prírodných zdrojov aj ľudí. Ingrediencie v nej sú prírodné, obvykle upravované len špeciálne šetrnými postupmi. Je preto jasné, že takáto kozmetika je pre deti maximálne vhodná. Ak má výrobok označenie „pure nature”, znamená to, že ide o celkom prírodnú kozmetiku. Ak je na obale uvedené ,,prírodná kozmetika”, výrobok má prírodný základ, no obsahuje aj určité povolené množstvo konzervačných látok. Pokiaľ na obale nájdete text, že sa jedná o kozmetiku s obsahom prírodných látok, v tomto produkte sú prírodné látky len doplnkom k látkam syntetickým.

Oznam: Od 1. júla do 1. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 2. septembra.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

O čom píše Úspech.MNE.sk?

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku


Streftec - Webdesign & Media

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk
TOPlist