Tréning 08. 10. 2018

Prečo by vám tréning večer mohol zmeniť život?

ikonka
Väčšinou sa dočítate o tom, aké sú výhody ranného cvičenia. A ráno je nesporne dobrý čas na cvičenie. Čo však robiť, ak ráno necvičíte radi? Čo robiť, ak nie ste ranným vtáčatkom? Jednoducho akceptovať to, že cvičiť ráno nemusíte.

Cvičenie je dobré prakticky v akýkoľvek čas. Je pravdou, že ranné cvičenie znižuje pravdepodobnosťou jeho vynechávanie z časových a iných dôvodov, ale ak máte dostatočnú disciplínu a viete si deň aspoň trochu rozplánovať, mohli by ste pokojne trénovať večer. Tu sú dôvody, prečo by ste to mali zvážiť:

1. Budete spať lepšie
Ľudia si myslia, že keď budú cvičiť večer, tak nezaspia. Mnoho štúdií však ukázalo, že cvičenci, ktorí posilňujú večer, majú kvalitnejší spánok a spia dlhšie ako tí, ktorí cvičia doobeda alebo poobede. Kvalitný spánok je pritom dôležitý aj pre rast sily, svalov a pre regeneráciu. Na druhý deň budete mať viac energie.

2. Budete mať kvalitnejšie tréningy
Ďalšie štúdie ukázali, že rozdiel medzi ranným a večerným tréningom je v tom, že u tých večerných majú cvičenci väčšiu vytrvalosť, vďaka čomu môže byť váš tréning lepší. Tiež sa ukázalo, že večerné tréningy vedú k významnejšiemu svalovému rastu.

3. Rýchlejšie dosiahnete výsledky
Štúdia Birminghamskej univerzity v Novom Anglicku zistila, že osoby cvičiace večer dokážu cvičiť o 20 percent dlhšie a vo väčšej intenzite. To znamená, že budú trénovať efektívnejšie, spália viac kalórií a rýchlejšie dosiahnu vytúžené ciele.

4. Vaše telo je na to predurčené
Podľa vedcov je hladina kortizolu, stresového hormónu, vyššia ráno, čo môže obmedzovať svalový rast. Testeterón, ktorý svalový rast podporuje, je zároveň vyšší vo večerných hodinách. Vášmu telu teda viac vyhovuje cvičenie večer.

5. Budete mať nižší krvný tlak
Cvičenie večer má aj prospešnú účinky pre vaše zdravie. Konkrétne sa zistilo, že ľudia, ktorí trénujú večer, majú zhruba o 15 percent nižší krvný tlak ako tí, čo cvičia ráno. Večerné cvičenie je tak dobré aj pre srdce.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

O čom píše Úspech.MNE.sk?

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku


Streftec - Webdesign & Media

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk
TOPlist