Naše ďalšie weby: NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Kulturistika 09. 01. 2019

Tréning legendy XXV. – Frank Zane a tréning ramien

ikonka
Kulturistika je o tvarovaní tela. Nemala by byť nutne len o budovaní veľkých svalových objemov. Malo by ísť predovšetkým o budovanie svalnatej, ale estetickej postavy. Za vzor v tomto smere ide mnohým ikonický Frank Zane.

Zane bol vždy inteligentným človekom – nie náhodou sa stal učiteľom. Kulturistika si získala jeho srdce, no on nikdy nemal záujem budovať veľké svaly na úkor estetiky. A výsledkom toho bola jedna z najobdivuhodnejších postáv všetkých čias. Dnes sa pozrieme na to, akým tréningom dával zabrať svojím ramenám.

Tréning deltových svalov trojnásobného víťaza Mr. Olympia bol vskutku jednoduchý, ale splnil si svoj účel. Precvičil ním všetky tri hlavy s využitím tlakov i známych izolovaných cvikov. Rozpis bol jednoduchý – u každého cviku šesť sérií po osem, prípadne desať opakovaní.

Na úvod si do jednej supersérie spojil tlaky s veľkou činkou, ktoré robil spoza hlavy, a predpažovanie s jednoručkami, pri ktorom ruky alternoval. Jednoručné činky mu následne robili spoločnosť aj pri posledných dvoch cvikoch – upažovaniach a upažovaniach v predklone.

Jednoduchý tréning, ktorý mu prinášal výsledky. A hodí sa aj kondičným cvičencom.

Frank Zane a tréning ramien
Cvik Série Opakovania
Superséria:
Tlaky za hľavou
Striedavé predpažovanie
6
8-10
8-10
Upažovanie 6 8
Upažovanie v predklone 6 8


Pomôžte nám:
Vadí vám niečo na našom webe? Všimli ste si technickú chybu? Chceli by ste niečo vylepšiť?   Dajte nám vedieť »

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku
© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk TOPlist