Zdravie 08. 02. 2019

10 bežných zvykov, z ktorých môžete ochorieť

ikonka
Niektoré vaše zvyky majú vplyv aj na to, ako vám bude slúžiť zdravie. Negatívny dopad niektorých je zrejmý, u iných pre vás pôjde možno o prekvapenie. Prinášame vám teraz 10 bežných zvykov, ktoré u vás zvyšujú pravdepodobnosť ochorenia.

1. Život bez harmonogramu - jedným z najstresujúcejších vplyvov na telo je, keď vám chýba pevný harmonogram. Snažte sa jesť, spať a cvičiť v rovnaké časy každý deň. Tým znížite vylučovanie kortizolu, ktorý negatívne vplýva aj na imunitný systém.

2. Nedostatok pohybu - aj keď môžete hodinu denne cvičiť, nestačí to, ak celý deň presedíte. Pasivita negatívne vplýva na cholesterol, krvný tlak i krvný cukor. Snažte sa po troche hýbať celý deň.

3. Jedenie za kancelárskym stolom - váš kancelársky stôl obsahuje viac baktérií ako si myslíte a o vašej klávesnici to platí niekoľkonásobne. Jedenie na takomto pracovisku zvyšuje vaše vystavenie sa baktériám.

4. Výber ovocia a zeleniny - ak nakupujete exotické druhy ovocia alebo zeleniny, ktoré precestovali tisícky kilometrov, nezískavate z nich taký nutričný potenciál, ako keď si vyberiete lokálne druhy alebo dovážané ovocie, ktoré bolo po zbere zmrazené.

5. Obhrýzanie si nechtov - nie je to len zlozvyk, ktorý vám zošpatí nechty, ale mohol by ohroziť aj zdravie, pretože pod nechtami sa nachádzajú mnohé druhy baktérií, pochopiteľne aj tie zlé.

6. Nosenie podpätkov - ženy, ktoré nosia pravidelne podpätky, sa môžu stretnúť s bolesťou, ktorá podporuje zápalové procesy. Tie môžu eventuálne viesť až k chronickému ochoreniu. Obúvajte si radšej niečo pohodlnejšie.

7. Zanedbávanie posteľnej bielizne - roztoče milujú teplé a tmavé prostredie vašich návlečiek. A hoci samé o sebe nie sú škodlivé, ich výlučky a odumreté časti tiel áno. Spôsobujú alergické a astmatické reakcie. Vymieňať posteľnú bielizeň by ste mali ideálne raz týždenne.

8. Nedostatok spánku - spať by ste mali minimálne sedem hodín. Ak pravidelne tento cieľ nedosahujete, neznižujete si len energiu, ale môžete byť náchylnejší na choroby a priberanie váhy.

9. Fajčenie - je dobre známym faktom, že fajčenie spôsobuje množstvo zdravotných problémov. Znižuje funkciu imunitného systému, ste náchylnejší na choroby a dokonca by ste mohli dostať rakovinu.

10. Strach z očkovania - zápaly, ktoré sprevádzajú chrípku, spôsobujú uvoľňovanie látok, ktoré poškodzujú krvné cievy. Vďaka tomu riskujete, že neskôr v živote budete mať kardiovaskulárne problémy. Očkovanie proti chrípke je vhodnou prevenciou.

Oznam: Od 1. júla do 1. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 2. septembra.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

O čom píše Úspech.MNE.sk?

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku


Streftec - Webdesign & Media

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk
TOPlist