Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Zdravie 22. 02. 2019

Osem častí tela, ktorých by ste sa nemali dotýkať

ikonka
V tomto článku sa pozrieme na to, ktorých častí tela by ste sa nemali dotýkať. Prečo by ste sa mali vyhýbať takémuto kontaktu? Buď sa na daných častiach vyskytuje niečo zlé alebo by im nerobil dobre kontrakt s našimi prstami.

Naše ruky sú pokryté baktériami, ktoré sa prostredníctvom kontaktu môže presunúť aj na nasledujúcich osem citlivejších častí nášho tela:

1. Tvár - táto časť tela vám príde na um asi ako prvá. Ľudia si často chytajú tvár a ani si to neuvedomujú. A môžete mať ruky aj čisté, pokožke na tvári môžete škodiť i tak. Na prstoch sú totiž oleje, ktoré podporujú upchávanie pórov a potenciálne zhoršujú prejavy akné.

2. Oči - ak máte ruky špinavé, v žiadnom prípade by ste sa nemali dotýkať očí. Nejde len o baktérie, ale aj o možné mikročiastočky, ktoré môžu vaše citlivé oči podráždiť.

3. Ústa - na ústach je niekoľko desiatok kmeňov baktérií, z ktorých väčšina je neškodná. Niektoré sú dokonca prospešné. Ak si však budete rukami privádzať ďalšie druhy, mohlo by to narušiť rovnováhu a vyvolať chorobu. A keď už ste chorý, môžete takto prenášať ochorenie na druhých.

4. Nos - mnoho ľudí obľubuje jeden zlozvyk – špáranie sa v nose. Týmto spôsobom by si však mohli naštrbiť rovnováhu baktérií v nose. Ten totiž obsahuje vlastné, prospešné baktérie. Tie zlé môžu spôsobiť infekciu či ochorenie.

5. Uši - ďalšou súčasťou hlavy, ktorej by ste sa nemali dotýkať, sú uši. Prečo? Nemali by ste si do nich pchať prsty hlboko, pretože tým podporujete utláčanie ušného mazu a taktiež riskujete vytvorenie mikrotrhlín.

6. Pupok - pupok je vo všeobecnosti tou najšpinavšou časťou nášho tela, pretože je z väčšej časti nedostupný a zostáva teda špinavý aj po sprchovaní. Rukami však do neho môžete zaviesť aj škodlivejšie baktérie a spôsobiť tak infekciu.

7. Nechty - pod nechtami sa nachádza neskutočné množstvo baktérií a špiny. Neodstráni ich ani dôkladne umývanie rúk. Rukami ich môžete ďalej šíriť.

8. Zadok - kontakt s oblasťou análneho otvoru môže viesť k šíreniu mikroorganizmov, ktoré môžu byť nebezpečné pre vaše zdravie. Práve preto je samozrejmosťou dôkladná hygiena po použití záchoda.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist