Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Zaujímavosti 24. 02. 2019

Ľudia, ktorí jedávajú viac morských jedál, majú viac sexu

ikonka
Hľadáte ďalší dôvod, prečo by ste mali ryby pridať do svojho jedálnička? Máme ho tu pre vás. V nedávnej štúdii vedci zistili, že morské jedlo pomáha k lepšiemu sexuálnemu životu. A aj k ľahšiemu plodeniu potomkov.

Ryby sú výborným zdrojom bielkovín, vitamínu D a zdraviu prospešných omega-3 mastných kyselín. Teraz už budete vedieť aj to, že vám zlepšia intímny život. K tomuto záveru prišli experti z Harvardovej školy verejného zdravia.

Do štúdie bolo zahrnutých 501 párov, ktoré sa snažili splodiť dieťa. Štyri roky si pritom zaznamenávali denný príjem morských jedál, vrátane rýb a ustríc. Tiež si zaznamenávali dni, v ktoré mali pohlavný styk. Výskumníci páry monitorovali rok alebo až dovtedy, kým partnerka neotehotnela.

Analýzou sa zistilo, že muži a ženy, ktorí konzumovali viac ako dve porcie morského jedla týždenne, mali sex častejšie ako tí, ktorí konzumovali menej morského jedla. Taktiež otehotneli skôr, dokonca aj vtedy, ak vedci pri čase zohľadnili zvýšenú sexuálnu aktivitu.

Ľudia s vyšším príjmom morských plodov mali o 22 percent vyššiu frekvenciu pohlavného styku a až 92 percent takýchto párov zakončilo svoju misiu splodiť potomkov do jedného roka.

Výskumníci si nie sú celkom istí, prečo majú plody mora takýto vplyv. Ustrice sú známe tým, že podporujú libido pre vysoký obsah zinku. Vedci však nepracovali na tom, aby to potvrdili. Podľa nich je tiež možné, že sexuálnu aktivitu zvýšilo aj to, že páry mávali spolu častejšie spoločné večere.

Pokiaľ ide o plodenie detí, predpokladá sa, že za vyššiu efektivitu môžu omega-3 mastné kyseliny z rýb. Tieto mastné kyseliny totiž zvyšujú kvalitu semena, pravdepodobnosť ovulácie a hladinu progesterónu.

Ženy sa pritom typicky snažia rybám vyhýbať pred a počas tehotenstva z obáv z ortuti, ktorú by mohli ryby obsahovať. Podľa autorky štúdie Audrey Gaskinsovej však nemusia mať takéto obavy, pretože obsah ortuti je minimálny a konzumácia rýb z obchodov je bezpečná.

zdroj: Prevention

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist