SlovakFitness.sk

Výživa 14. 06. 2013

Fitness fakty: Nízkosacharidová diéta nie je najlepšia

Každý druhý piatok sa budeme stretávať s novým seriálom na našom webe SlovakFitness.sk, ktorý bude prezentovať skutočné fakty v oblasti cvičenia, výživy a suplementácie.

Fakt:

NÍZKOSACHARIDOVÁ DIÉTA NIE JE NAJLEPŠIA CESTA PRI SPAĽOVANÍ TUKOV

Prečo je to tak:

Pri spaľovaní tukov je jediná vec, ktorá je skutočne dôležitá, pomer prijatej energie k energii vydanej z tela. Ak chcete chudnúť, musíte viac kalórii spáliť ako prijať. Toto sa dá dokázať zdravým spôsobom i nezdravým.

Mnoho expertov považuje nízkosacharidovú diétu za nezdravý spôsob. Je síce efektívna, pretože mnohé sacharidy obsahujú viac kalórií a ich obmedzenie znižuje apetít, no takisto prichádzate o výhody plynúce z ich príjmu, medzi ktoré sa radí príjem cenných živín či zvýšená výkonnosť. Ak chcete spáliť tuky rýchlo, poslúži vám dobre. Ak ich chcete spáliť zdravo, vytvorte si vybalansovaný jedalníček a pravidelne cvičte.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
sedem-jedal-ktore-potencialne-zvysuju-riziko-rakovinySedem jedál, ktoré potenciálne zvyšujú riziko rakovinytri-zvyky-ktore-vam-pomozu-udrzat-si-vyrysovane-teloTri zvyky, ktoré vám pomôžu udržať si vyrysované telosacharidy-na-veceru-mozno-to-nie-je-az-taky-zly-napadSacharidy na večeru? Možno to nie je až taký zlý nápad sest-jedal-ktore-vam-pomozu-predlzit-zivotŠesť jedál, ktoré vám pomôžu predĺžiť život ako-znizit-chut-na-nezdrave-jedlo-par-lahkymi-krokmiAko znížiť chuť na nezdravé jedlo pár ľahkými krokmi?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist