Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Pre ženy 06. 04. 2019

Prečo by ste sa mali sprchovať večer a nie ráno?

ikonka
Sprchovať sa ráno alebo večer? Mnohí si zvyknú na jedno obdobie podľa toho, čo im príde viac prirodzené. Čo je však ideálne aj podľa vedy?

Obe voľby majú svoje plusy. Napríklad, ranné sprchovanie vás prebudí a do práce odchádzate s dobrým pocitom svieži. Ak si však naň ráno nenájdete čas, nevadí. Z racionálneho hľadiska je totiž lepšie sa sprchovať večer pred spaním.

Pre zdravie vašej pokožky je dôležité, aby bola večer pred spaním umytá a platí to najmä v jarných a letných mesiacoch, kedy je teplejšie, sme aktívnejší a viac sa potíme. Problémom sú tiež alergény, ktoré na jar pokožka vonku pozachytáva.

Večerné sprchovanie je tiež logickejšie pre osoby, ktoré pred spaním používajú kozmetické prípravky starajúce sa o pokožku. Aby boli rôzne hydratačné krémy najefektívnejšie, mali by sa aplikovať len do niekoľkých minút od sprchy. Po teplej sprche má vaša pokožka šancu nasiaknuť počas spánku potrebné ingrediencie efektívnejšie. Platí to aj o prípravkoch bojujúcich s veľkými pórmi a čiernymi bodkami.

Výskum Harvardovej univerzity tiež dokázal, že večerná sprcha pomáha ľuďom ľahšie zaspať. Ideálne však je sprchovať sa minimálne hodinu a pol pred odchodom do postele, aby sa telo po teplej sprche stihlo pozvoľna ochladiť.

Ak patríte v sprchovaní medzi ranné osoby a nechcete sa svojho zvyku vzdať, potom máme aj pre vás jednu dobrú správu – podľa výskumov podporuje ranná sprcha pozornosť, čo je vhodné pre zlepšenie vašej produktivity v práci či v škole, prípadne pri rannom šoférovaní.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk TOPlist