Naše ďalšie weby: NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Pre ženy 29. 06. 2019

Komplikuje vám vaša domácnosť chudnutie?

ikonka
Ak chcete schudnúť, tak viete, že základom tohto procesu ja pravidelný pohyb a najmä správna strava. Tá sa však dodržiava ťažko bez disciplíny. Nie každý ju však má takú pevnú, a preto je dôležité, aby pomohlo aj naše okolité prostredie.

Mnohým ľuďom komplikuje cestu za vysnívanou postavou aj ich vlastná domácnosť. Ako? Pre nedostatok disciplíny a veľké lákadlá na očiach – nezdravé potraviny v špajzy, chladničke či mrazničke, veľké taniere, cvičebné veci vzadu v skrini a podobne.

Rozdielom medzi úspechom a neúspechom teda môže byť napríklad aj toto:

Článok pokračuje pod reklamou


1. Oddelenie sladkostí detí do inej skrinky – ak máte deti, potom treba ich maškrty oddeliť do inej skrinky, aby boli mimo váš dohľad, keď si budete hľadať niečo drobné na zjedenie vy.

2. Zdravé jedlá na dohľad – naopak, zdravé veci, ktoré môžu byť výborným pokrmom na desiatu či olovrant, si dajte na oči. Pri hlade sa naučíte siahnuť po nich a nakoniec si to aj zautomatizujete, pretože to bude pohodlnejšie.

3. Zákaz čo i len nakuknutia – ak máte v kuchyni doma či v práci nejaké pokušenia, jednoducho sa na ne ani jedným okom nepozrite. Čo i len jeden pohľad môže urobiť problém väčší.

4. Žiadne alebo komplikované umiestnenie chutných kalorických jedál – ideálne je, ak nebudete mať doma žiadne pokušenia, ale ak žijete s inými osobami, nie je to vždy reálne. Preto tie kalorické jedlá umiestňujte na miesta, ktoré sú ťažšie dostupné.

5. Prevzatie kontroly nad prostredím – nenechávajte si sladkosti umiestnené na stole s nádejou, že ich nezjete. Ak ich nechcete jesť, nemajte ich pri sebe. Keď ich niekde uvidíte, okamžite ich schovajte, kým vám neoslabia vašu pevnú vôľu.

Pomôžte nám:
Vadí vám niečo na našom webe? Všimli ste si technickú chybu? Chceli by ste niečo vylepšiť?   Dajte nám vedieť »

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku
© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk TOPlist