Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Pre ženy 29. 06. 2019

Komplikuje vám vaša domácnosť chudnutie?

ikonka
Ak chcete schudnúť, tak viete, že základom tohto procesu ja pravidelný pohyb a najmä správna strava. Tá sa však dodržiava ťažko bez disciplíny. Nie každý ju však má takú pevnú, a preto je dôležité, aby pomohlo aj naše okolité prostredie.

Mnohým ľuďom komplikuje cestu za vysnívanou postavou aj ich vlastná domácnosť. Ako? Pre nedostatok disciplíny a veľké lákadlá na očiach – nezdravé potraviny v špajzy, chladničke či mrazničke, veľké taniere, cvičebné veci vzadu v skrini a podobne.

Rozdielom medzi úspechom a neúspechom teda môže byť napríklad aj toto:

1. Oddelenie sladkostí detí do inej skrinky – ak máte deti, potom treba ich maškrty oddeliť do inej skrinky, aby boli mimo váš dohľad, keď si budete hľadať niečo drobné na zjedenie vy.

2. Zdravé jedlá na dohľad – naopak, zdravé veci, ktoré môžu byť výborným pokrmom na desiatu či olovrant, si dajte na oči. Pri hlade sa naučíte siahnuť po nich a nakoniec si to aj zautomatizujete, pretože to bude pohodlnejšie.

3. Zákaz čo i len nakuknutia – ak máte v kuchyni doma či v práci nejaké pokušenia, jednoducho sa na ne ani jedným okom nepozrite. Čo i len jeden pohľad môže urobiť problém väčší.

4. Žiadne alebo komplikované umiestnenie chutných kalorických jedál – ideálne je, ak nebudete mať doma žiadne pokušenia, ale ak žijete s inými osobami, nie je to vždy reálne. Preto tie kalorické jedlá umiestňujte na miesta, ktoré sú ťažšie dostupné.

5. Prevzatie kontroly nad prostredím – nenechávajte si sladkosti umiestnené na stole s nádejou, že ich nezjete. Ak ich nechcete jesť, nemajte ich pri sebe. Keď ich niekde uvidíte, okamžite ich schovajte, kým vám neoslabia vašu pevnú vôľu.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist