Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Výživa 28. 06. 2019

Ako vám pomôžu tuky k vyšportovanejšej postave?

ikonka
Tuky sú vo výžive niekým zatracované, ale faktom je, že sú kľúčovou zložkou zdravej stravy a aj napriek svojmu renomé dokážu podporiť aj vaše ciele v oblasti zdravého životného štýlu, či už ide o budovanie svalovej hmoty alebo chudnutie.

Možno aj vám zmení život poznanie, že vám tuky dokážu pomôcť k štíhlejšiemu telu. Roky boli zatracované a výrobcovia potravín vytvárali nízkotučné verzia svojich produktov, aby učarovali zákazníkom, ktorí sa nechali presvedčiť, že sú zlé.

Tie správne tuky vám však pomôžu bez toho, aby spôsobovali priberanie, upchávanie ciev alebo srdcovocievne poruchy. V skutočnosti vám poskytujú dlhodobo udržateľnú energiu a urýchľujú dosiahnutie vašich cieľov.

Naše telo potrebuje pri budovaní svalov, ale aj pri chudnutí, nie len bielkoviny, ale aj sacharidy a tuky. Pre optimálne fungovanie potrebuje tuky i zatracovaný cholesterol, ktorý vám pomáha podporovať testosterón. To je pohlavný hormón, ktorý pomáha budovať svalovú hmotu. Pri vytrvalostných športoch sa zase tuky využívajú ako zdroj energie.

Pre efektívne chudnutie sa hodí viac nízkosacharidová ako nízkotučná diéta. Tuky následne pri tejto diéte pomáhajú kontrolovať krvný cukor, vďaka čomu dochádza k menším výkyvom, k zníženiu zápalových procesov a k zlepšeniu dodávania energie pre celý deň, vrátane cvičenia.

Ak aplikujete pri chudnutí prerušovanú hladovku, máte medzi jedlami veľký odstup, a tak potrebujete dodať aj energiu. A k tomu vám pomôžu MCT tuky, ktoré môžete bez problémov pridať aj do kávy. Poskytnú vám okamžitý zdroj energie. Navyše, tuky lepšie zasýtia telo, čo je ďalšie plus pre vašu diétu.

Zdravé tuky, ktoré potrebujete pre vyrovnanú diétu, nájdeme napríklad v olivovom oleji, kokosovom oleji, avokádach, lososoch a iných mastných rybách, kvalitnom masle, orechoch, semienkach, ale aj v mäse zo zvierat voľne pasúcich sa v prírode.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist