Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Zaujímavosti 30. 06. 2019

Sedem spôsobov, akými sa schladiť bez klimatizácie

ikonka
Mnoho ľudí nedokáže zniesť teploty, ktoré so sebou prinesie leto. Mnohí sa preto uchýlia k schladeniu pomocou klimatizácie. Schladiť sa však môžete aj bez nej. Pomocou nasledujúcich tipov.

Klimatizácia môže byť pohodlným riešením, ale má dve nevýhody – je drahá a poškodzuje životné prostredie. Vďaka tomu teploty ešte stúpajú, čo by ste si zrejme v letných horúčavách neželali. Ako sa teda schladiť alternatívne?

1. Dajte si studenú sprchu - na tento tip treba aj pre niekoho trochu odvahy, ale studená sprcha je prospešná pre zdravie a je garanciou, že vás cez teplé dni skutočne schladí.

2. Využite mätový sprchový gél - keď už ste v tej sprche, využite sprchový gél s výťažkami mäty, ktorá ma chladiaci efekt na pokožku. Dlhšie budete po sprche svieži.

3. Využite mrazenú zeleninu - dajte si na niekoľko minút (20) na tvár vrecko mrazenej zeleniny a uvidíte, ako vás to najmä pri tropických horúčavách poteší. Následne si môžete urobiť aj dobré jedlo.

4. Aplikujte kozmetické produkty - existujú určité kozmetické prípravky, ktoré sa chvália svojim chladivým účinkom. Zabite dve muchy jednou ranou – urobte niečo pre krásu aj pre osvieženie.

5. Osviežte sa vodou - ak nemáte náladu na niekoľkonásobné sprchovanie cez deň, osviežte sa studenou vodou z rozprašovača. Menší tip – skúste vodu rozprášiť pred spusteným ventilátorom.

6. Dajte si vychladenú minerálku - vychladená minerálka vás schladí a zároveň vám poskytne cenné minerály. Ešte pred pitím si ju trochu zahrajte v rukách a prikladaním na telo. Tým tiež znížite telesnú teplotu.

7. Pomaškrťte si na zmrzline - čo by mohlo byť v lete lepšie ako zmrzlina? Teraz máte dobrú výhovorku, prečo si ju dať.

Zdroj: well+good


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist