Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Pre ženy 07. 09. 2019

Výhody posilňovania, o ktorých by malo vedieť viac žien

ikonka
Ak patríte medzi tie ženy, ktoré sa venujú posilňovaniu dlhodobo, potom už ste asi presvedčené, že za to stojí. Ak s ním však len začínate alebo ho zvažujete, vedzte, že vám prinesie mnoho prospešných účinkov.

V tomto článku vám prinášame sedem výhod, o ktorých by ste mali určite vedieť a ktoré by vás mali presvedčiť o tom, že zdravý životný štýl nie je len o diéte a nekonečnom aeróbnom, kardio cvičení. Toto vám prináša posilňovanie:

1. Môžete tvarovať telo tak, ako chcete – pri posilňovaní nemáte len cieľ „schudnúť“, ale môžete rozhodovať o tom, ako si budete tvarovať svoje telo. Potrebujete väčšie ramená? Potom sa zameriate na to a môžete si ich zväčšiť. Chcete mať guľatejší zadok, budete sa viac koncentrovať na tento cieľ a môžete ho dosiahnuť.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Budete zvládať stres lepšie – posilňovanie má fyzické aj mentálne účinky. Pomôže vám aj lepšie manažovať váš stres. Ak sa budete držať pravidelného tréningového rozpisu, kontrolovane si vybijete agresivitu a dostanete zo seba napätie a tlak.

3. Budete mať viac energie – silový tréning podporuje vyplavovanie endorfínov, ktoré vám zlepšia náladu i dodajú vlnu energie. Taktiež vám prečistí myseľ, čo tiež pôsobí na zlepšenie stavu vašej energie a koncentrácie. Podporí kvalitu vášho spánku, čo sa tiež pretaví na vašej energii.

4. Pomôže vám lepšie jesť – posilňovanie funguje aj ako zdroj motivácie k tomu, aby ste jedli lepšie. Minimálne vás núti k tomu, aby ste po tréningu prijímali bielkoviny. Čim viac bielkovín cez deň prijímate, tým sýtejšie budete a tým vám bude menej chutiť niečo kalorické a nezdravé.

5. Budete produktívnejšie v práci – posilňovanie vám pomôže vybiť frustráciu alebo zlosť, ktorú máte z práce. Taktiež vám pomôže prečistiť myseľ a poskytnúť inú perspektívu na problém, ktorý riešite. A keď cvičíte cez obed, dodá vám aj energiu pre popoludnie.

6. Vaša reč tela bude vzbudzovať rešpekt – každý, kto dlhšie cvičí, je fyzicky i mentálne silnejší. Mení sa aj postavenie a reč tela. Budete prirodzene sebavedomejšie a budete vzbudzovať rešpekt. Budete fyzicky stabilnejšie a odolnejšie.

7. Budete mať lepší sex – vďaka posilňovaniu budete fyzicky silnejšie, a tak si aj viac užijete sex s vaším partnerom. Aj sex je fyzická aktivita, pri ktorej potrebujete určitý stupeň kondície, energie a sily, ak si ho chcete užívať plnými dúškami. Budete tiež psychicky uvoľnenejšie, pretože sa nebudete obávať toho, ako vyzerá vaše telo.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk TOPlist