Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Pre ženy 07. 09. 2019

Výhody posilňovania, o ktorých by malo vedieť viac žien

ikonka
Ak patríte medzi tie ženy, ktoré sa venujú posilňovaniu dlhodobo, potom už ste asi presvedčené, že za to stojí. Ak s ním však len začínate alebo ho zvažujete, vedzte, že vám prinesie mnoho prospešných účinkov.

V tomto článku vám prinášame sedem výhod, o ktorých by ste mali určite vedieť a ktoré by vás mali presvedčiť o tom, že zdravý životný štýl nie je len o diéte a nekonečnom aeróbnom, kardio cvičení. Toto vám prináša posilňovanie:

1. Môžete tvarovať telo tak, ako chcete – pri posilňovaní nemáte len cieľ „schudnúť“, ale môžete rozhodovať o tom, ako si budete tvarovať svoje telo. Potrebujete väčšie ramená? Potom sa zameriate na to a môžete si ich zväčšiť. Chcete mať guľatejší zadok, budete sa viac koncentrovať na tento cieľ a môžete ho dosiahnuť.

2. Budete zvládať stres lepšie – posilňovanie má fyzické aj mentálne účinky. Pomôže vám aj lepšie manažovať váš stres. Ak sa budete držať pravidelného tréningového rozpisu, kontrolovane si vybijete agresivitu a dostanete zo seba napätie a tlak.

3. Budete mať viac energie – silový tréning podporuje vyplavovanie endorfínov, ktoré vám zlepšia náladu i dodajú vlnu energie. Taktiež vám prečistí myseľ, čo tiež pôsobí na zlepšenie stavu vašej energie a koncentrácie. Podporí kvalitu vášho spánku, čo sa tiež pretaví na vašej energii.

4. Pomôže vám lepšie jesť – posilňovanie funguje aj ako zdroj motivácie k tomu, aby ste jedli lepšie. Minimálne vás núti k tomu, aby ste po tréningu prijímali bielkoviny. Čim viac bielkovín cez deň prijímate, tým sýtejšie budete a tým vám bude menej chutiť niečo kalorické a nezdravé.

5. Budete produktívnejšie v práci – posilňovanie vám pomôže vybiť frustráciu alebo zlosť, ktorú máte z práce. Taktiež vám pomôže prečistiť myseľ a poskytnúť inú perspektívu na problém, ktorý riešite. A keď cvičíte cez obed, dodá vám aj energiu pre popoludnie.

6. Vaša reč tela bude vzbudzovať rešpekt – každý, kto dlhšie cvičí, je fyzicky i mentálne silnejší. Mení sa aj postavenie a reč tela. Budete prirodzene sebavedomejšie a budete vzbudzovať rešpekt. Budete fyzicky stabilnejšie a odolnejšie.

7. Budete mať lepší sex – vďaka posilňovaniu budete fyzicky silnejšie, a tak si aj viac užijete sex s vaším partnerom. Aj sex je fyzická aktivita, pri ktorej potrebujete určitý stupeň kondície, energie a sily, ak si ho chcete užívať plnými dúškami. Budete tiež psychicky uvoľnenejšie, pretože sa nebudete obávať toho, ako vyzerá vaše telo.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist