Kulturistika

Tréning legendy XXXII. – Marcus Ruhl a jeho týždeň

09. októbra 2019

V tejto časti nášho obľúbeného seriálu o tréningoch legiend sa pozrieme na jednu z európskych ikon profesionálnej kulturistiky, známeho nemeckého blonďáka, Markusa Ruhla.

Nemec, ktorý sa narodil v roku 1972 patril na vrchole svojej kariéry k najlepším kulturistom sveta, o čom svedčili aj popredné umiestnenia na Mr. Olympia, kde bolo jeho vrcholom piate miesto v roku 2004. Inak vyhral Noc šampiónov či Toronto Pro.

O jeho osude na súťažiach rozhodovalo to, ako sa vedel na súťaženie pripraviť. Z hľadiska svalovej hmoty nemal nikdy problém. Bol to mohutný kulturista, ktorý si svaly vypestoval tvrdým prístupom k tréningu.

Ako vyzeral jeho tréningový týždeň?

Rád trénoval každú svalovú partiu zvlášť. Cvičil päťkrát do týždňa, pričom vo štvrtok a v nedeľu venoval čas regenerácii. Postupne prešiel hrudník, chrbát, ruky, nohy a nakoniec ramená. Pri výbere cvikov príliš nevymýšľal a cvičil bežné priame série.

Celý rozpis nájdete v tabuľkách:

Pondelok: Hrudník
Tlaky na šikmej lavičke (na Smithovom stroji) 5 4-12