Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Zaujímavosti 24. 11. 2019

Chcete zaspať do 10 minút? Skúste túto techniku

ikonka
Začiatkom minulého roka sa internetom šírila metóda využívaná americkou armádou v 80. rokoch minulého storočia, ktorá im pomáhala zaspať do dvoch minút. Mala však v sebe jeden háčik. Ak chcete aj vy zaspať rýchlo a bez háčika, máme tu pre vás inú techniku.

Veľkým problémom dvojminútovej techniky je, že nefunguje pre väčšinu ľudí. Táto metóda je dobrá pre vojakov a osoby, ktoré sú rovnako zdatné, zdravé a vystresované. To však neznamená, že neexistuje spôsob, ako sa uspať veľmi rýchlo.

Doktor Michael Breus odporúča pre bežných ľudí dýchacie cvičenie, ktoré je navrhnuté na to, aby spomalilo tlkot vášho srdca a pomohlo vám zaspať v ideálnom prípade do desiatich minút. „Vaše telo potrebuje, aby tep srdca bol pod 60, aby vstúpilo do spánku,“ poznamenal.

Technika je jednoduchá: nadychujte sa 4 sekundy, zadržte dych na 6 sekúnd a vydychujte 7 sekúnd. Do 10 až 20 minút by ste mali vďaka tomu zaspať.

Doktor Breus tiež varuje, že ak vám trvá zaspávanie len pár minút, znamená to, že vám chýba dostatočný spánok. Normálne by malo človeku trvať zaspať 10 až 20 minút.

Ak naopak pravidelne nemôžete dlho zaspať, potom by ste mali zmeniť svoju spánkovú hygienu – chodiť do postele a ráno vstavať každý deň v rovnaký čas, mať v spálni chladnejšie prostredie a tmu, nespávať s domácimi zvieratami, vyhnúť sa modrému svetlu pred spaním.

Zdroj: Prevention


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist