Ak vám váš bežný tréning nestačí a rozmýšľate, že by ste si cvičenie zintenzívnili práve záťažovou vestou, potom bude pre vás dôležité poznať jej pozitíva a negatíva. A práve na to sa v tomto článku zameriame.
Pozitíva záťažovej vesty
Na začiatok začneme plusmi cvičenia so záťažovou vestou. Tým najväčším je samozrejme zintenzívnenie tréningu, ktoré vyplýva z toho, že pri každom pohybe, pri každom cviku máte na sebe viac kilogramov. Nemusíte pritom cvičiť zhyby, drepy alebo cviky, pri ktorých je jej vplyv cítiť najviac. Zabrať vám dá pri každom pohybe.Ľudia, ktorí pri svojom tréningu využívajú záťažovú vestu, tým zlepšujú svoju silu a tiež kardiovaskulárny systém. Veľmi rýchlo dokáže zvýšiť tep srdca, ktorý môže byť vyšší o 3 až 5 percent.
Záťažová vesta sa hodí najmä pri cvičení cvikov s vlastnou váhou, kde je dodatočnou záťažou. Tiež sa ňou dajú prekonávať obdobia stagnácie. Mnohí ľudia si ňou komplikujú turistiku alebo chôdzu na bežeckom páse, prípadne do schodov.
Negatíva záťažovej vesty
Potenciálnym mínusom je, že ak si ju nezapnete správne, tak vás môže pri cvičení obťažovať. Keď sa uvoľní, vie vám to znepríjemniť život a navyše to ešte o čosi zvyšuje záťaž na vašu chrbticu.Zároveň oblečenie si takejto vesty na hornú časť tela zrazu mení celú mechaniku vášho tela, pretože sa mení centrum gravitácie. To môže spočiatku rozhodiť vašu techniku cvičenia a zvýšiť riziko zranení.
Dlhodobé nosenie takejto vesty je zároveň náročné na kĺby, najmä, ak ju niekto využíva pri behu, ktorý je už sám o sebe náročný pre členky a kolená. Taktiež zaťažuje kríže, takže by ju nemali nosiť ľudia, ktorí už s nimi majú problémy.
Čítať ďalší článok:
Tréning fitness modelky II. – Raechelle Chase Zdieľať na Facebooku