Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Kulturistika 27. 05. 2020

Tréning legendy XXXVI. – Ed Corney a tréning chrbta

ikonka
V novej časti nášho populárneho seriálu o tréningoch legiend kulturistiky sa pozrieme na jedného kulturistu, ktorí v našich končinách nepatrí medzi tých najznámejších. Aj Ed Corney si však zaslúži vašu pozornosť.

Corneyho meno vám však môže byť predsa len povedomé. Často totiž trénoval v Gold’s Gym v kalifornskom Venice, kde sa v roku 1977 natáčal ikonický film Pumping Iron. A aj on bol po boku Schwarzeneggera, Columbua, Ferrigna, Katza či Nubreta jednou z jeho hviezd.

Ed bol dokonca tréningovým partnerom Arnolda v príprave na vrcholné súťaže v roku 1975, pretože ako jeden z mála dokázal držal so Schwarzeneggerom pri cvičení krok. Významný profesionálny titul nezískal, ale v rokoch 1994 a 1995 vyhral už ako veterán Masters Olympia.

Poďme sa teraz už pozrieť, ako trénoval svoj chrbát. Jeho typický rutina bola pomerne jednoduchá. Na začiatok urobil päťkrát supersériu, v ktorej spojil príťahy veľkej činky v predklone so sťahovaním hornej kladky k hrudníku.

Následne už absolvoval len dva cviky v bežných sériách. V šiestich sériách po osem opakovaní urobil príťahy T-tyče v predklone a na koniec tréningu urobil päť sérií zhybov podhmatom, ktoré cvičil až do svalového zlyhania.

Tréning chrbta Eda Corneyho
Cvik Série Opakovania
Superséria:
Príťahy veľkej činky v predklone
Sťahovanie hornej kladky k hrudníku
5
10
10
Príťahy T-tyče v predklone 6 8
Zhyby podhmatom 5 do zlyhania


Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist