Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Výživa 15. 09. 2020

Čo jesť po dlhom tréningu? Týchto šesť jedál

ikonka
Máte za sebou tréning, ktorý trval dlhšie ako hodinu? Či už ide o aeróbny alebo anaeróbny tréning, zíde sa vám podporiť regeneráciu správnym výberom jedál. A my vám v tomto článku prinášame šesť takých, ktoré vám doplnia energiu a urýchlia proces zotavovania.

Po tréningu by ste mali prijímať kombináciu bielkovín a sacharidov, aby ste doplnili glykogén a obmedzili poškodenie svalov, resp. podporili ich budovanie. Nasledujúce jedlá môžu byť pre vás zdrojom bielkovín aj sacharidov, ale dokážu vám podporiť regeneráciu aj inými spôsobmi:

1. Losos
Obsahuje veľa bielkovín a omega-3 mastných kyselín, vďaka čomu efektívne naštartuje proces regenerácie svalovej hmoty a redukuje vplyv stresu z cvičenia na imunitu. Losos obsahuje aj taurín, ktorý zvýši antioxidačné účinky.

2. Sladké zemiaky
Losos vám poskytne bielkoviny, sladké zemiaky sa k nemu hodia ako príloha a aj ako výborný zdroj sacharidov. Poskytnú vám však aj vitamín C a draslík, ktoré podporia regeneráciu i posilnia imunitu.

3. Vajcia
Jedno vajce obsahuje až okolo sedem gramov bielkovín a poskytuje telu aminokyseliny dôležité pre budovanie a obnovu svalovej hmoty. Ak vajcia uvaríte na tvrdo, môžete si ich pripraviť dopredu a skladovať v chladničke. Sú užitočné aj pred spaním, aby podporili regeneráciu počas spánku.

4. Avokádo
Obsahuje veľa zdravých tukov, draslíka a vitamín C, ktorý pomôže upevniť imunitný systém po intenzívnej námahe. Je pohodlným doplnkom jedla, ktoré obsahuje bielkoviny alebo sacharidy. Dobre vás aj nasýti.

5. Čierna fazuľa
Je dobrým rastlinným zdrojom bielkovín a obsahuje aj dostatok komplexných sacharidov. Okrem toho vám poskytne vlákninu a iné živiny. Hodí sa ju pridávať do jedál, ktoré už obsahujú iné zdroje bielkovín a sacharidov.

6. Granátové jablko
Granátové jablko alebo jeho šťava sú plné antioxidantov, ktoré redukujú zápaly a podporujú imunitu. Vysoko intenzívne cvičenie vytvára na tela oxidatívny stres, ktorý vykompenzujete práve jedlom bohatým na antioxidanty.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist