Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Zaujímavosti 20. 09. 2020

Toto je 5 svalov, ktoré potajomky ovplyvňujú vaše brucho

ikonka
Ani tie najpevnejšie brušné svaly nie sú formované jednoducho len posilnením štyroch svalov, ktoré brucho vytvárajú. Ako poukázala doktorka Dixie Stanforthová pre magazín Shape, brušné svaly ovplyvňujú aj iné svaly, o ktorých by ste to určite ani nepovedali.

Nasledujúcich päť svalov je aj skrytou cestou k pevnejšiemu bruchu, ktoré nezískate len tak, že ho budete cvičiť izolovane. Jeho silu vám podporujú aj:

1. Ohýbač krku
Všimli ste si, že pri cvičení dosky vám brada vystupuje tak, že chce smerovať k zemi? To preto, lebo sa svaly krku snažia zvýšiť silu vášho brucha. Aby ste tak neuberali svaly brucha o stimuly z cvičenia, držte hlavu v jednej rovine s ramenami. Svaly krku sú väčšinou stuhnuté, preto si ich pred cvičením brucha uvoľnite, napríklad minútovým ležaním na chrbte.

2. Bránica
Plytké dýchanie hrudníkom spôsobuje, že nikdy nezískate optimálnu silu pre brucho a cviky, ako sú drepy, mŕtve ťahy a rôzne plyometrické cviky. Bránicu si zvyčajne neuvedomujeme, no zvyšuje vnútrobrušný tlak a pomáha telu stabilizovať stred tela. Keď ju máte slabú, je pre vaše telo problematické stabilizovať chrbticu, čo vedie k riziku bolesti, zranenia alebo slabej výkonnosti počas cvičenia.

3. Serratus Anterior
Tieto svaly sa nachádzajú po stranách vašich rebier a stabilizujú lopatky. Ich posilnenie vám pomôže vydržať dlhšie v pozícii dosky a tiež budete efektívnejšie vykonávať cviky, ako sú kľuky. Taktiež spôsobia, že vaše brucho bude pôsobiť vyrysovanejšie.

4. Bedrový sval
Tento sval sa nachádza po oboch stranách spodnej časti chrbtice, okolo panvy a je zvyčajne veľmi tuhý. U väčšiny ľudí aj slabý. To môže spôsobiť, že vypne iné svaly, vrátane tých na bruchu alebo zadku. To sa pretaví do toho, že nebudete získavať maximum z vašich tréningov. Tiež to môže nakláňať panvu tak, že vám bude z boku zväčšovať vaše brucho. Preto by ste mali túto oblasť pravidelne posilňovať a naťahovať.

5. Priťahovač
Sval, ktorý sa nachádza na vnútornej časti stehien, spolupracuje s brušnými svalmi pri niektorých cvikoch zameraných na brucho. Pomáha formovať silný stred tela, ale zvyčajne je tento sval „prepracovaný“, pretože ľudia majú slabé brušné svaly, ktorým nevenujú dostatočnú pozornosť.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist