Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Motivácia 22. 11. 2020

Tipy, ktoré vás pomôžu motivovať k cvičeniu aj v zime

ikonka
Aj tí najväčší nadšenci cvičenia môžu mať v zime problém udržať si svoju motiváciu. Chladné dni a dlhé noci spôsobujú, že sa nám ťažšie odchádza z postele a že intenzívny pohyb nie je taký lákavý. Preto vám prinášame niekoľko tipov, ktoré vám motiváciu v zime zvýšia.

Je všeobecne známe, že ľudia v zime nie sú takí aktívni ako v lete. Okrem počasie ja hlavným faktorom aj svetlo. Ak by ste chceli túto zimu zvládnuť čo najlepšie, zoberte si k srdcu aspoň niektorý z týchto tipov:

1. Necvičte sami – ak si nájdete partnera alebo skupinu ľudí na cvičenie, tak na vás bude vyvíjaný sociálny tlak, aby ste nevynechali tréning, keď sa naň nebudete cítiť stopercentne.

2. Vyhrejte si oblečenie na cvičenie – dajte si veci na cvičenie blízko radiátora alebo priamo na radiátor, aby ste ich mali teplé, keď si ich na seba oblečiete. Poteší to najmä pred ranným tréningom.

3. Oblečte si oblečenie na cvičenie vopred – ak cvičíte po práci ešte v nej si na seba oblečte oblečenie na cvičenie. Keď cvičíte ráno, spite v ňom. Bude ťažké vyzliecť si ich bez toho, aby ste v nich cvičili.

4. Venujte sa plávaniu – plávanie samé o sebe je jednou z najlepších aktivít pre vaše telo a na plavárni môže byť v zime príjemne.

5. Cvičte cez obed – ráno je tma, večer je tma, riešením je tak cvičenie v strede dňa v čase, keď je slnečné svetlo najintenzívnejšie. Ak nemáte nablízku posilňovňu, zacvičte si doma alebo v práci, prípadne sa prejdite na čerstvom vzduchu.

6. Zmeňte si zvuk budíka – ak predsa chcete cvičiť hneď ráno, motivujte sa pesničkou. V súčasnosti sa veľa ľudí budí vďaka budíku v mobilnom telefóne. A pri ňom sa dá za zvuk budíka nastaviť aj pesnička, ktorá vás namotivuje.

7. Plánujte dopredu – ak chcete aj v zime behávať vonku, plánujte si tréningy dôkladne dopredu. Sledujte predpoveď počasia, či nemá snežiť alebo či nemá fúkať silný vietor. Vtedy cvičte radšej vnútri. Ak bude počasie dobre, sledujte teplotu, aby ste sa vedeli vhodne obliecť.

8. Koncentrujte sa na duševné prínosy cvičenia – zima je obdobím, keď si mnoho ľudí odpustí pribranie váhy, a preto flákajú aj cvičenie. Motivujte sa však tým, že si cvičením upevňujete zdravie. A to nie len fyzické. Po cvičení sa budete cítiť lepšie, budete cítiť menej stresu a budete uvoľnenejší.

Nájdete nás na sociálnych sieťach:   Instagram  Facebook  Twitter  YouTube


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist