InstagramFacebookYoutube
Motivácia

Tipy, ktoré vám prinesú úspech v posilňovni

14. marca 2021
Tipy, ktoré vám prinesú úspech v posilňovni
Joe Donnelly je bývalý hráč NFL a v súčasnosti úspešný fitness model. Nedávno pre FitnessRx priniesol sedem tipov, ktoré vám pomôžu k úspechu v posilňovni. Ide pritom o veci, ktoré pravdepodobne nerobíte, ale ktoré by ste robiť mali.

1. Posilňujte hneď ráno – počas dňa ste bombardovaní stresom z práce, vzťahov, školy... To vás mentálne ubíja a prichádzate o energiu, ktorú by ste inak mohli využiť v posilňovni. Ráno ste na cvičenie koncentrovanejší, vďaka čomu môžete absolvovať intenzívnejšie tréningy.

2. Meňte si svoje tréningy – nebudete robiť významné pokroky, pokiaľ nebudete meniť veci vo vašom tréningu. Jednoduchým riešením je, ak budete meniť poradie cvikov. Môžete tiež zaradiť rôzne techniky, akú sú supersérie, zhadzované série a podobne. Len nerobte každý týždeň to isté.

Článok pokračuje pod reklamou


3. Meňte umiestnenie svojho úchopu – aj taká maličká zmena, akou je umiestnenie vášho úchopu pri cvičení, dokáže mať veľký vplyv na budovanie svalov. Svaly totiž čelia opäť o niečo inému impulzu, a tak sú stimulované inak. Zároveň si niektoré takú zmenu vyžadujú – napríklad biceps. U neho širší úchop zaťažuje viac vnútornú stranu, užší vonkajšiu. Meňte to a rozviniete si tento sval komplexnejšie.

4. Robte kardio, aby ste budovali svaly – kardio nie je len na chudnutie. Aj keď sa snažíte svaly naberať, niektoré druhy aeróbnej aktivity sú pre vás prospešné – zvyšujú kapacitu pľúc a podporujú zdravie srdca. Vy tak budete ľahšie zvládať dlhšie a tvrdšie tréningy v posilňovni. A nestojí vás ani svalové prírastky, ak o trochu zvýšite príjem kalórií v strave. Šprinty vám pritom dodajú viac výdrže pre posilňovňu. V dni, keď ich vykonávate, jednoducho jedzte viac a nemusíte sa o svoje svaly báť.

5. Prijímajte tekuté sacharidy – skúste konzumovať sacharidy v tekutej forme 45-50 minút pred začiatkom tréningu. Tekuté sa ľahšie strávia a neuberú vám toľko z energie, ktorú budete potrebovať na cvičenie. Donnelly využíva suplement, vám môže stačiť aj športový nápoj, ako je Gatorade

6. Meňte svoje kardio tréningy – cvičte vnútri aj vonku, cvičte 45 minút aj 20 minút, cvičte v miernej intenzite aj s využitím vysoko intenzívnych intervalov, behajte na rovinke i do kopca... Vykonávanie rovnakého kardia každý deň vedie k tomu, že časom stratí na svojej efektívnosti. Telo sa začína rovnakému tréningu prispôsobovať už do 7-10 dní. Výnimkou je HIIT.

7. Zrýchlite svoje tempo – keď prídete do posilňovne, venujte svoju koncentráciu cvičeniu a ničomu inému. Nezdržujte sa konverzáciami, mobilom či fotením sa. Keď z vás nesteká pot po 15 minútach, tak buď máte kondíciu Michaela Phelpsa alebo cvičíte v príliš pomalom tempe. Zvýšte ho a uvidíte ten rozdiel vo výsledkoch.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist