Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 

Pri týchto jedlách robíte najviac chýb pri veľkosti porcií

23. 03. 2021
ikonka
Myslíte si, že robíte dobrú prácu v držaní zdravej diéty? Možno áno. No šance sú, že aj napriek snahe jete niektoré jedlá v nadmernom množstve. Takmer každý sa dopustí týchto nechcených chýb, najmä, ak je jeho cieľom chudnutie.

Malie Freyová priniesla prehľad deviatich jedál, u ktorých ľudia robia chyby s veľkosťou porcií najčastejšie. Patríte medzi nich aj vy?

Cereálie – len ich nasypete do misky, často do veľkej. A to vedie k tomu, že ich zjete omnoho viac, ako je odporúčané množstvo. Jedna plná väčšia miska sa môže rovnať až 3-4 odporúčaným porciám.

Kuracie prsia – bielkoviny sú dobré, ale všetkého veľa škodí. Kuracích pŕs by ste mali zjesť 85 až 110 gramov na porciu. Mnoho ľudí si najmä pri chudnutí neuvedomuje, že aj kuracie prsia majú kalórie a prejedajú sa nimi.

Článok pokračuje pod reklamou

Hamburger – ak počítate s hamburgerovou plackou ako jednou porciou hovädzieho mäsa, tak pravdepodobne podceňujete kalórie, ktoré z nej môžete prijímať. Odporúčaná porcia je 85 gramov ale väčšina hamburgerov má placky s váhou 150 až 220 gramov.

Smotana do kávy – káva môže byť pre vás užitočná, ale veľmi rýchlo sa môže stať nezdravou, ak si do nej budete neustále pridávať smotanu. Jedna porcia smotany je jedna lyžica. Ak si to nemeriate, ľahko môžete prijímať väčšie množstvo.

Sprej na pečenie – možno si myslíte, že sprej na pečenie je lepšou alternatívou k oleju alebo maslu. A môže byť. Jedna dávka je však typicky len štvrtina sekundy. Ak ho striekate 6 sekúnd, môžete pridať k jedlou až 50 kalórií a 6 gramov tuku.

Pečivo – mnoho ľudí nahrádza biele pečivo celozrnným a to je dobrý krok. Niektorí však zabúdajú na to, že aj toto pečivo obsahuje veľa kalórií. Ak si robíte klasický sendvič s dvoma krajcami, to už sú dve porcie pečiva.

Ovocie – zdravé druhy ovocia sú lepšie ako dezerty s vysokým obsahom tukov a cukrov. Aj ovocie však obsahuje cukry, a preto to nemôžete pri chudnutí preháňať ani s ním. Napríklad, jedna misa hrozna nie je jedna porcia. Jedna porcia je asi 16 bobúľ.

Malinovky – sladené nápoje sú jednou z najľahších vecí, s ktorými to môžeme prehnať. Pijeme ich často bezmyšlienkovo, no medzitým kalórie pribúdajú a pribúdajú. Preto nie je v prvom rade ani dobré ich konzumovať.

Dressingy – zdravý šalát je výborná vec, ale mnoho ľudí si ho pokazí dressingom, ktorý obsahuje veľké množstvo kalórií. A to aj pri bežnej porcii, ktorú mnoho ľudí nedodržiava.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist