InstagramFacebookYoutube
Tréning

HIIT tréning pre pálenie tukov, ktorý je vhodný aj pre začiatočníkov

25. marca 2021
HIIT tréning pre pálenie tukov, ktorý je vhodný aj pre začiatočníkov
Vysoko intenzívne intervalové tréningy (HIIT) vám sľubujú veľké výhody – čistú svalovú hmotu, kondíciu na vysokej úrovni a veľké množstvo spálených kalórií. A to všetko za veľmi krátky čas.

Samozrejme, nič nie je zadarmo a ani tieto výsledky nedosiahnete, ak nebudete pripravení tvrdo pracovať. Základom totiž je, že počas pracovných intervalov cvičíte naplno a medzi nimi oddychujete len veľmi krátky čas. Práve vďaka tomu sú tieto tréningy také efektívne.

Často však preto vzbudzujú aj obavy u začiatočníkov. A hoci je pravda, že mnohé pre nich určené nie sú, osobný tréner Luke Zocchi vytvoril pre herca Chrisa Hemswortha taký, ktorý zvládnu aj začiatočníci. Nepotrebujete pritom nič viac, ako pár jednoručiek. Ak ich nemáte, naplňte veľké fľaše vodou alebo dve tašky knihami a poďte cvičiť.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako vykonávať tento tréning?

Tréning pozostáva z ôsmich cvikov rozdelených do troch skupín. Každú skupinu vykonáte kruhovo trikrát, pričom medzi cvikmi neodpočívate, len po každom kruhu (po poslednom cviku) si dáte pauzu 15 sekúnd. Ak nie je uvedené inak, každý cvik vykonávate v 10 opakovaniach.

V prvej skupine nájdeme tieto tri cviky: bicyklové skracovačky, thruster s jednoručkami a striedavé príťahy jednoručiek v pozícii kľuky (renegate rows).

Druhá skupina pozostáva tiež z troch cvikov, konkrétne z kľukov, horolezca (mountain climber) a bicepsových zdvihov s jednoručkami.

Tretia skupina sa zameria už na posilnenie stredu tela. Pozostáva z dvoch cvikov – bočná doska na predlaktí (side plank) a doska, pri ktorej meníte pozície rúk (high-to-low plank) – z predlaktí idete do dlaní a naspäť. Prvý cvik vykonávajte 30 sekúnd na každej strane, pri druhom 10-krát zmeňte polohu.

Ako vidíte, tento tréning pozostáva zo základných, viackĺbových cvikov a nezaťažuje tak veľmi vaše kĺby. Dá vám zabrať a pritom ho zmestite aj do hektického dňa.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist