Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 

Proteínová voda – módny trend alebo nevyhnutnosť?

07. 04. 2021
ikonka
V posledných rokoch získava na popularite proteínová voda. Je to jednoducho zlúčenina vody a proteínového prášku. otázkou však je, či je to len módny trend alebo nevyhnutnosť. A je vôbec zdravá?

Najpopulárnejším bielkovinovým produktom na celosvetovom trhu je srvátkový proteín, ktorý obsahuje rýchlo sa tráviace bielkoviny, čo z neho robí ideálnu voľbu na raňajky a najmä v období po docvičení. Existujú však aj iné produkty, či už z kravského mlieka alebo iných zdrojov bielkovín.

Proteínová voda je stále len spoznávaným produktom – najmä u nás –, ktorý sa chváli nízkym obsahom kalórií a vysokým obsahom bielkovín. Môže byť tiež obohatená o vitamíny a minerály. Niektoré značky však do nej pridávajú aj menej prospešné ingrediencie, počnúc cukrom až po umelé sladidlá a farbivá.

A hoci obsah týchto látok nie je typicky veľký, ak budete piť tento pohodlný zdroj bielkovín často, môže sa ich príjem nekontrolovane nakopiť.

Článok pokračuje pod reklamou

Aj napriek tomu však proteínová voda – podobne ako každý iný zdroj bielkovín – zostáva užitočným nástrojom pre tých, ktorý potrebujú doplniť bielkoviny pre podporenie svalového rastu alebo chudnutia. Tu sa však hodí povedať, že bielkoviny môžete získať aj z iných zdrojov a často aj lacnejšie.

Preto možno skonštatovať, že proteínová voda môže mať svoju hodnotu, ale pre väčšinu ľudí pôjde o zbytočnosť. Doplniť svoje požiadavky na príjem bielkovín môžete efektívnejšie mnohými inými spôsobmi.

Pri pomere výkon/cena je výhodnejšou voľbou už aj spomínaný srvátkový proteín alebo jeho alternatívy, ktoré si doma alebo v posilňovni môžete namiešať sami a jednou dávkou ískate viac bielkovín.

Tiež netreba zabúdať na pevnú stravu, z ktorej môžete získať dostatok bielkovín, aby ste pokryli svoju dennú potrebu, ak si zvyknete uprednostňovať v strave jedlá bohaté na bielkoviny, ako sú mäso, ryby, vajcia, mliečne produkty, strukoviny či orechy.

Ak sa teda na proteínovú vodu pozrieme triezvo, ide o trendový výrobok, ktorý vám dodá bielkoviny a je za bežných okolností zdraviu neškodný, ale zaplatíte zaň pomerne vysokú cenu. Jedinou jej výhodou je pohodlnosť – prichádza už namiešaná.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist