InstagramFacebookYoutube
Zaujímavosti

Existujú desiatky spôsobov, akými schudnúť aj bez cvičenia. Pozrite sa na ne!

18. apríla 2021
Existujú desiatky spôsobov, akými schudnúť aj bez cvičenia. Pozrite sa na ne!
Asi každý vie, že na chudnutie potrebujete splniť dve podmienky – viac sa hýbať a menej jesť. Čo však, ak nemôžete alebo sa nechcete venovať cvičeniu? Potom si môžete pomôcť nasledujúcimi 40 spôsobmi.

1. Vylúčte zo stravy netučné jogurty - možno to znie prekvapujúco, ale netučné prispievajú k nadváhe viac, ako tie plnotučné. Tie vás zasýtia na dlhšie.

2. Choďte skôr spať - ľudia, ktorí majú kvalitný a dostatočne dlhý spánok, majú tendenciu mať nižší apetít.

Článok pokračuje pod reklamou


3. Noste so sebou fľašu vody - mnoho ľudí pije neskoro – až keď cítia smäd. Pite pravidelne a udržíte si výkonný metabolizmus.

4. Zoberte si snack so sebou - majte po ruky zdravú desiatu alebo olovrant pre prípad, že vás prepadne hlad. Ak nebudete jesť, vykompenzujete to pri ďalšom jedle. Takto máte šancu prijať niečo zdravé.

5. Pite čiernu kávu - ušetrite kalórie z cukru alebo smotany.

6. Majte zdravé jedlá na najlukratívnejšom mieste - tak, ako by ste nezdravé jedlá nemali mať na očiach, mali by byť tie zdravé centrom pozornosti. Preto ich umiestnite na najviditeľnejšie miesta v chladničke či špajzy.

7. Aspoň jedno jedlo majte bezmäsité - konzumovanie väčšieho množstva rastlinných bielkovín vás nasýti lepšie, ako bravčové či teľacie mäso.

8. Obmedzte alkohol - pokiaľ nejde o pohár červeného vína, alkohol nemá pre vás skutočné benefity. Naopak, obsahuje veľa prázdnych kalórií.

9. Majte v zásobe mrazenú zeleninu - keď nebudete mať na jedenie nič po ruke, namiesto objednania kalorického jedla môžete hodiť mrazenú zeleninu pohodlne na panvicu a orestovať si ju samotnú alebo s ryžou.

10. Dajte zbohom sladeným nápojom - najľahším spôsobom, akým ubrať z príjmu kalórií, je odstrániť z výživy kalorické nápoje. A aj tie, ktoré sú označované ako diétne.

11. Pripravte si vlastný obed - budete mať plne pod kontrolou ingrediencie i kalórie.

12. Cez prestávku sa prejdite - ak máte v práci prestávku, nepremárnite ju sedením. Rozhýbte sa a poprechádzajte sa.

13. Doprajte si kúpeľ - upokojíte ním svoju myseľ, čo je dôležité, ak vás trápi stres. Ten totiž prostredníctvom kortizolu napomáha k priberaniu.

14. Nemajte jedlo na pracovnom stole - ak ho budete mať dlho na očiach, nakoniec ho zjete aj vtedy, ak nie ste skutočne hladní.

15. Dajte si zabaliť polovicu jedla - ak ste v reštaurácii, jedlá sú tam zväčša kalorické. Preto si dajte polovicu jedla zabaliť a budete mať obed aj na druhý deň alebo na večeru.

16. Skúšajte nové recepty - pomôže to vašej duševnej pohode a pripraviť si môžete niečo zdravé, čo vám nakoniec bude aj chutiť.

17. Počúvajte svoje telo - mnoho ľudí jedáva jedlá, na ktoré majú intoleranciu a ani si to neuvedomujú. Aj to pomáha k priberaniu, zápalom a oslabeniu imunity.

18. Hranolky nahraďte šalátom - naplníte sa vlákninou, ktorá pomáha k chudnutiu, a ušetrite veľké množstvo kalórií.

19. Buďte nudní - nemusíte držať krok s najnovšími trendmi v stravovaní. Striedajte dokola niekoľko obľúbených jedál a ušetríte si aj čas.

20. Pri jedení sa rozprávajte - pomalšie tak prijmete jedlo, vďaka čomu mozog stihne dostať správu, že je už nasýtené a vy sa neprejete.

21. Zmenšite si porcie - nie je to prelomová rada, ale funguje. Obmedzte svoje typické porcie a uvidíte, ako rýchlo začnete chudnúť.

22. Chodievajte na turistiku - spálite kalórie, budete mať zážitok a zároveň si v prírode psychicky oddýchnete, čo vám pomôže aj k lepším voľbám v stravovaní.

23. Jedzte ráno vajcia - budete nasýtenejší a počas dňa zjete menej kalórií..

24. Vynechajte pečivo - snažte sa obmedzovať príjem bieleho pečiva. Obsahuje veľa jednoduchých cukrov a neužitočných kalórií.

25. Každý deň sa prejdite - rozpumpujte srdce menšou prechádzkou vo vašom okolí. Choďte do schodov, nie výťahom. Veľmi vám to z dlhodobého hľadiska pomôže.

26. Dávajte si pozor na čas pred televíziou - pridlhé sledovanie televízie je spojené s prejedaním. Sledovať televíziu by ste nemali ani počas jedenia.

27. Noste do roboty džínsy - čím ležérnejšie budete mať v práci oblečenie, tým pravdepodobnejšie bude, že budete počas pracovného dňa fyzicky aktívnejší.

28. Pracujte v stoji - ak máte sedavé zamestnanie, skúšajte pracovať aj v stoji. Pomôže to vašej chrbtici a spálite aj o trošku viac kalórií.

29. Znížte si teplotu v miestnosti - chladnejšie teploty pomáhajú k spaľovaniu kalórií, pretože telo pracuje tvrdšie, aby zostalo teplé.

30. Dajte si pozor na farbu taniera - ukázalo sa, že máme tendenciu zjesť viac jedla, ktorého farba je podobná farbe taniera. Vytvorte kontrast a zjete toho menej.

31. Kúpte si menšie taniere - zároveň pomôže, ak budete vidieť tanier naplnený. Ak máte veľké taniere, budete potrebovať väčšiu porciu, aby ste potešili oči. Čo takto namiesto toho kúpiť menšie taniere?

32. Jedzte skromnejšiu večeru - raňajky majte bohaté, večeru skromnejšiu. Vedci ukázali, že práve ľudia, ktorí sa takto stravujú, chudnú ľahšie ako tí, čo majú menšie raňajky a bohatú večeru.

33. Nevynechávajte raňajky - mnoho ľudí sa snaží obmedziť kalórie preskočením raňajok. To však nie je dobré, pretože to zvyšuje riziko prejedenia cez deň.

34. Biele zemiaky nahraďte sladkými - sú výživnejšie, majú menej kalórií a rýchlejšie vás zasýtia.

35. Umývajte riady ručne - okrem toho, že urobíte niečo užitočné pre vašu domácnosť, spálite aj o trošku viac kalórií, ako keby ste riady dali len do umývačky.

36. Bežné cestoviny nahraďte cuketovými - cuketa vám dokáže nahradiť špagety a drasticky znížiť obsah kalórií v pokrme. Okrem toho vám poskytne aj vitamíny a vlákninu.

37. Využívajte viac citróny - posilnia vaše zdravie, potešia vaše chuťové poháriky a znížia prejavy kortizolu, vďaka čomu sa vám ľahšie budú z tela odbúravať tuky.

38. Obľúbte si strukoviny - obsahujú veľa vlákniny, vďaka čomu dokážu dostať pod kontrolu váš krvný cukor. Vďaka tomu sa nebudete tak prejedať. Zároveň vás pomôžu rýchlejšie nasýtiť.

39. Nevynechávajte desiatu - ľudia, ktorí nejedávajú medzi raňajkami a obedom, chudli pomalšie ako tí, ktorí pravidelne konzumovali aj desiatu.

40. Pite škoricový alebo mätový čaj - oba sú spojené s chudnutím. Škoricový svojím vplyvom na krvný cukor, mätový potláčaním chute do jedla.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist