Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 

Toto je najhorší nápoj, ktorý by ste nemali piť, ak chudnete

20. 04. 2021
ikonka
Jedlo nie je mimo cvičenia jediný faktor, ktorý by ste mali zvažovať, keď sa snažíte chudnúť. Musíte si dať pozor aj na to, čo pijete. Olivia Tarantinová poukazuje na najhorší nápoj pre ľudí, ktorí sa snažia spáliť nadbytočné kilogramy.

V Spojených štátoch amerických príjme priemerná osoba až 20 percent svojich kalórií z nápojov. Ak denne prijímate 2000 kalórií a 400 pochádza z tekutého zdroja, za týždeň by ste schudli takmer pol kilogramu len tým, ak by ste škrtli príjem kalorických nápojov.

Otázkou tu však je, ktoré nápoje sa podieľajú na priberaní najviac. Sú to káva a čaj (sladené, káva so smotanou), energetické nápoje, ovocné džúsy, ovocné drinky a mlieko. Chýba vám tam niečo? Áno, od spomenutých sa významne oddeľujú sladené sódovky a alkohol – sú najhoršie.

Ak by sme z týchto dvoch nápojov mali vybrať jeden, ktorý je v boji s nadbytočnými tukmi horší, nebol by to alkohol.

Článok pokračuje pod reklamou

Sladené šumivé nápoje so sebou prinášajú veľa prázdnych kalórií a cukrov, ktoré spôsobujú priberanie a zhoršujú naše zdravie. Negatívny vplyv na našu hmotnosť potvrdzuje jedna štúdia za druhou, pričom ho nezmierňuje ani zvýšená aktivita – inými slovami, cvičením nevykompenzujete pitie sladených nápojov.

Možno premýšľate nad tým alkoholom. Áno, aj ten obsahuje veľa prázdnych kalórií. Podľa výskumov však až v takej miere ako sladené malinovky priberanie nespôsobuje.

Možno je to prekvapujúce, ale vedci zistili, že ľahké až mierne pitie alkoholu u mužov môže byť súčasťou zdravej výživy – ak je ľahké až mierne, t.j. ak pijete dva alebo menej drinkov denne. Ak sa dostanete cez túto hranicu, potom už to neplatí.

A čo ženy? Aj u tých sa to skúmalo a zistilo sa, že alkohol má v porovnaní so sladenými minerálkami len malý vplyv na priberanie. Šokujúce bolo, že ženy so zdravou hodnotou BMI, ktoré si dopriali 1-2 drinky denne, zaznamenali za 10 rokov nižší nárast hmotnosti ako abstinentky.

V praxi to znamená, že si muži môžu dopriať pohár piva k jedlu a ženy si môžu dať pri obľúbenom televíznom programe pohár vína. Stále by ste si však mali dať pozor na celkový počet prijatých kalórií, pretože aj to vám ich zvýši. Ak teda chudnete, vyhýbajte sa aj alkoholu. Keď dosiahnete cieľovú hmotnosť, môžete sa k nemu vrátiť – v miere.

A keď dosiahnete svoju cieľovú hmotnosť, vrátiť by ste sa určite nemali k sladeným malinovkám. Existuje mnoho ciest, ako ich nahradiť zdravými, málo kalorickými alternatívami.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist