Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 

Kardio tréning, ktorý vám spáli tuky a posilní brucho

20. 05. 2021
ikonka
Ešte sa vám nepodarilo spáliť nadbytočné tuky na vašom tele a potrebujete nový impulz? Nasledujúci tréning vám pomôže odkryť tehličky na bruchu, ktoré priamo aj posilní.

Ak už sa nejaký čas snažíte o schudnutie, pravdepodobne už budete zvyknutý na kardiovaskulárne tréningy v miernej, konštantnej intenzite. Preto vám prinášame tréning, ktorý v sebe spája vysoko intenzívne intervalové cvičenie s kruhovým.

Na tento tréning budete potrebovať nejaký časomer, elán a poprípade aj kardio stroj. Ten si môžete vybrať podľa seba, môže ísť o stacionárny bicykel, elipticky trenažér či bežecký pás. Ak môžete cvičiť vonku, nepotrebujete ani to – behať môžete aj na čerstvom vzduchu a aj brucho na ňom precvičíte, keďže viac ako podložku naň potrebovať nebudete.

Na úvod je potrebné zahriať sa v dĺžke 5-10 minút, ktoré by malo zahŕňať ľahšie kardio a dynamicky strečing. Aj po skončení tréningu venujete 5-10 minút postupnému schladeniu tela ľahkou kardio aktivitou, po ktorej si ešte ponaťahujete svaly.

Článok pokračuje pod reklamou

Samotný tréning pozostáva z troch intervalov šprintov v maximálnej možnej intenzite, ktoré budú trvať 30 sekúnd. Po každom nasleduje jedna séria cviku na brucho – postupne urobíte skracovačky, dvíhanie nôh a 30 sekúnd dosky.

Po docvičení posledného cviku si oddýchnete podľa potreby 1 až 2 minúty a potom celý okruh zopakujete ešte minimálne 4- až 6-krát. Ak ste skúsenejším cvičencom a cviky vám prídu ľahké, môžete si ich nahradiť náročnejšími. A tiež môžete celý okruh urobiť viac, ako šesťkrát.

Chudnutie posledných tukových zásob nie je ľahké, a preto nemôžete očakávať, že tento tréning bude prechádzkou ružovou záhradou. Bude však pre vás prospešný aj z hľadiska budovania kondície a odolnosti.

Kardio tréning
Cvik Opakovania
Šprint v maximálnej intenzite 30 sekúnd
Skracovačky (ťažšia alternatíva: so závažím na hrudi) 20-30
Šprint v maximálnej intenzite 30 sekúnd
Dvíhanie nôh (ťažšia alternatíva: vo vise s vytážaním) 20-30
Šprint v maximálnej intenzite 30 sekúnd
Doska (ťažšia alternatíva: na fit lopte) 30 sekúnd
Celý okruh zopakovať 5- až 7-krát s 1-2 minútami oddychu medzi nimi.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist