Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 

Stanovte si fitness ciele v lete. Pre toto je to rozumné

06. 06. 2021
ikonka
Väčšina ľudí si svoje fitness ciele stanovuje začiatkom kalendárneho roka. Novoročné predsavzatia sú zaužívané, no tie letné by mohli byť pre vás ešte rozumnejšie.

Novoročné ciele sú tak trochu nepraktické. Stanovujete si ich v období, keď ste ešte vystavení sviatkom, ktoré sa spájajú s pohodlím, intenzívnejším stravovaním a zimou, ktorá možnosti na fyzickú aktivitu i entuziazmus obmedzuje. To je významný dôvod toho, prečo na svoje predsavzatia ľudia tak skoro zabudnú.

Skúste sa teda od väčšiny ľudí odlíšiť a stanovte si svoje fitness ciele na začiatku leta. To vám môže pripraviť základy pre to, aby ste absolvovali plný rok s aktívnym životným štýlom a zdravým stravovaním. Pravdepodobnosť, že pri tom zotrváte dlhšie, je väčšia a je to dokonca dokázané prácou špecialistov.

Výskumníci zistili, že ľudia majú tendenciu byť menej aktívni v zimných mesiacoch. Zamerali sa dokonca len na obdobie od januára, keď sa ľudia púšťajú do snáh chudnúť najčastejšie. Stále však boli výsledky rovnaké – aktivita ľudí bola výrazne nižšia, ako v letných mesiacoch.

Článok pokračuje pod reklamou

Logicky dáva zmysel stanovovať si fitness ciele v lete aj to, že kým v januári si užijete asi 9 hodín denného svetla, v lete sa môžete dostať aj cez 15 hodín. Je teplejšie a vonku môžete tráviť viac času. Poskytuje vám to viac možností, ako sa hýbať a stanovenie cieľa vám dodá nadšenie, ktoré sa ľahšie zužitkuje v období, ktoré vás menej obmedzuje a poskytuje vám viac možností. Ľahšie sa zabehnete, zvyknete si na nový režim a tým ľahšie pri ňom aj zotrváte.

Váš letný cieľ pritom nemusí byť len o chudnutí – na to je podľa mnohých v tom čase už neskoro, keďže mnohým ide len o plážovú formu. Môžete si však dávať aj iné ciele – zdravé jedenie, väčšia výdrž pri behu, pravidelné cyklistické výjazdy a podobne.

Leto vám zároveň poskytne možnosti urobiť svoj životný štýl zdravším a pomôcť ho rozvinúť aj svojim blízkym. Inšpiráciou vám môže byť napríklad zapojenie detí do kuchyne, spoločné práce v záhrade, týždenne návštevy miestnej farmy s úmyslom nákupu, zvýšenie počtu prejdených krokov prechádzkami s partnerom alebo turistikou, dochádzanie do práce na bicykli, plávanie či skúšanie nových športov.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist