Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:

Olympia 2021: Bez Heatha, no s veľkým bojom majstrov a rekordnými odmenami

06. 10. 2021
ikonka
Už cez tento víkend sa bude súťažiť o post najlepšieho profesionálneho kulturistu sveta. Prestížnu súťaž Mr. Olympia doplnia tak ako zvyčajne aj ďalšie súťaže profesionálov, ktoré sľubujú zaujímavé boje.

Už 57. ročník Mr. Olympia sa nevráti do Las Vegas a tak ako vlani, aj teraz sa uskutoční vo floridskom Orlande. Súťažiť medzi profesionálmi sa začína už v piatok 8. októbra, keď sú na programe finále kategórií fitness, figure, physique žien, kulturistika žien a kulturistika mužov do 212 libier.

Profesionálni kulturisti v otvorenej kategórii, ktorí si opäť sadnú pred mikrofóny na štvrtkovej tlačovej konferencii, absolvujú v piatok semifinále a v sobotu bude ich finále vyvrcholením programu. To už budeme poznať aj šampiónov v disciplínach physique mužov, classic physique a bikini.

V kulturistike do 212 libier bude titul obhajovať Shaun Clarida, pričom ďalší titul by rád pridal aj Kamal Elgargni. Kvalifikovaní sú aj: Noel Adame , Ahmad Ashkanani, Kerrith Bajjo, Steve Benthin, Piotr Borecki, Tonio Burton, Lucas Coelho, Pasquale D’Angelo, Ahmed ElWardany, Nathan Epler, Angel Calderon Frias, Vladimir Iacovlev, John Jewett, Junho Kim, Derek Lunsford, Naser Mohammed, Keone Pearson a George Peterson.

Článok pokračuje pod reklamou


V otvorenej kategórii majú miestenku istú obhajca Sandowovej sošky Mamdouh Elssbiay, bývalí šampióni Phil Heath a Brandon Curry, ako aj William Bonac, Hadi Choopan, Nathan De Asha, Regan Grimes, James Hollingshead, Hunter Labrada, Patrick Moore, Hassan Mostafa, Andrea Presti, Justin Rodriguez, Mohamed Shaaban, Vladyslav Sukhoruchko, Iain Valliere, Nicholas Walker, Akim Williams, Roelly Winklaar.

Slovensko opäť nebude mať na pódiách svoje zastúpenie. Česi majú dvojnásobné zastúpenie medzi ženami – Lenka Ferenčuková sa kvalifikovala v kategórii physique, kulturistka Margita Zamolová v Ms. Olympia

Tieto menoslovy samozrejme negarantujú, že sa daní pretekári súťaže zúčastnia. Napríklad, v kráľovskej kategórii kulturistiky neuvidíme sedemnásobného víťaza Phila Heatha, ktorému vlani nevyšiel návrat, či čerstvého víťaza Arnold Classic UK Nathana De Ashu. Faktorom je stále aj koronavírus, čo pocítil napríklad aj Vladislav Sukhoruchko.

Okrem trofejí sa bude súťažiť aj o peniaze. Tento rok sa na odmeny rozdá 1,6 milióna amerických dolárov, čo je nový rekord. Najviac, samozrejme, zarobia kulturisti. Nie je známe, aké bude balík rozdelený, no vlani „Big Ramy“ získal šek na 400 000 dolárov.

Tak ako vlani, aj tento rok bude internetový prenos platený. Naše spravodajstvo však bude bezplatné. V nasledujúcich dňoch vám prinesieme ďalšie dôležité informácie pred začiatkom Olympia Weekendu a cez víkend nezabudneme na čerstvé sumáre zo súťaží. Sledujte SlovakFitness.sk na Facebooku a o nič neprídete. Nájdete nás aj na Instagrame.
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Sme aj na Instagrame
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist