InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

Bonac chce poraziť šampióna. Ten avizuje lepšiu formu ako vlani

08. októbra 2021
Bonac chce poraziť šampióna. Ten avizuje lepšiu formu ako vlani
Olympia Weekend 2021, ktorý sa uskutoční v americkom Orlande zo štátu Florida, oficiálne odštartoval očakávanou tlačovou konferenciou, ktorá sa ako zvyčajne uskutočnila vo štvrtok.

Obhajca titulu Mr. Olympia Mamdouh Elssbiay pochopiteľne prišiel na vrcholné podujatie sezóny s najvyššími ambíciami. Chcel by byť prvým kulturistom od čias Phila Heatha, ktorému sa podarí získať dva tituly po sebe. Pred ním to nedokázal Shawn Rhoden ani Brandon Curry.

„Pracoval som tvrdo, aby som sám seba zdolal a to sa mi aj podarilo,“ povedal.

Článok pokračuje pod reklamou


„Big Ramy“ nezostal dlžný nič svojej povesti gigantického obra a svoju veľkosť predviedol aj na tlačovke. Síce si košeľu a sako dole nedal, ale postavil sa na váhu. Tá mu ukázala 138 kilogramov. Sám predtým pritom hovoril, že bude mať okolo 132 kilogramov. Treba však uznať, že okrem obleku držal v ruke aj mikrofón.

Ani toto číslo niektorých súperov veľmi nezaujalo. William Bonac bol jasným príkladom, keď vyhlásil, že veľkosť postavy samá o sebe nič neznamená. Aj on sa radí k tým borcom, ktorý by Egypťana chceli z trónu zosadiť.

„Je to všetko krásne, že má na váhe 138 kilogramov, ale uvidíme zajtra. Pozrime sa na neho, keď bude bez oblečenia. Zajtra by sme to mali uvidieť. Veľkosť neznamená nič, počkajme si na to, čo máš pod oblečením,“ povedal Bonac. „Porazil som ho mnohokrát a porazím ho opäť.“

Šampión z roku 2019, Curry, sa nechal počuť, že veľkosť postavy je dôležitá, ale záleží na tom, ako ju využijete. A práve to bývalo v minulosti častým problémom Elssbiaya.

„Na veľkosti záleží, ale vždy sme tu mali Big Ramyho (Veľkého Ramyho). Nebol by Big Ramy, ak by nebol veľký. My všetci tu máme svoje plány a naše balíky. Kľúčové je zaujať na pódiu a všetci vieme, že na to veľkosť samotná nestačí. Sú to malé detaily, ktoré robia kulturistov skvelými,“ skonštatoval Curry.

Tlačovku okorenil aj jej záver, pri ktorom sa v odlišných náladách prezentovali zástupcovia mladšej krvi. Nick Walker prišiel na pódium len vo veste, ktorú si počas rozhovoru s Bobom Cicherillom vyzliekol a ukázal sa v plej paráde.

Cicherillo sa následne opýtal v úzadí stojaceho Huntera Labradu, prečo by Walker nemohol vyhrať v tomto roku titul Mr. Olympia. Namiesto toho, aby sa postavil za seba, Labrada nevidel dôvod, prečo by Walker nemohol raz Olympiu vyhrať, keď už vyhral aj Arnold Classic.

Labrada nepôsobil veľmi sebavedomo a nakoniec odmietol aj žiadosť o vyzlečenie trička s tým, že si počká na zajtrajšok. Pri porovnávaní seba s Walkerom hovoril, že je to ako porovnávanie jabĺk s pomarančmi. Walker na otázku, či je jablkom alebo pomarančom, podvetil, že je to skôr banánovým mužom. Cicherillo im následne poďakoval, že nespomenuli grapefruit. Narážal tým na neslávne známe video Kaia Grenea.

Pred samotnou tlačovou konferenciou mal krátky príhovor promotéra Mr. Olympia Dana Salomona, ktorý sa vyjadril aj k smutnému skonaniu Georgea Petersona, ktorý z neznámych príčin zomrel vo veku 37 rokov v stredu vo svojej hotelovej izbe.

„Je to viac ako strata kulturistu. Prišli sme o mimoriadneho človeka, s ktorým mnoho z nás rado trávilo čas. Chceme tu osláviť jeho pracovitosť. Mojou nádejou je, že jeho odkaz bude pretrvávať a bude vás inšpirovať tým správnym spôsobom.“

Česť jeho pamiatke.
Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist