InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

Nový víťaz v 212 Olympia, o titul Mr. Olympia bojujú dvaja šampióni

09. októbra 2021
Nový víťaz v 212 Olympia, o titul Mr. Olympia bojujú dvaja šampióni
Vo floridskom Orlande sa v piatok začalo súťažiť už aj medzi profesionálmi. Spoznali sme prvých šampiónov Olympia Weekendu a dostali sme aj lepšiu predstavu o rozložení síl v kráľovskej kategórii Mr. Olympia.

212 Olympia

V kulturistike do 212 libier obhajoval titul Shaun Clarida, ktorý sa zaradil k top favoritom aj v tomto roku. Jeho najväčšou konkurenciou boli Kamal Elgargni a Derek Lunsford. Súboj posledných dvoch šampiónov dopadol v prospech Claridu, no Lunsford už bol nad jeho sily.

Rodák z americkej Indiany si konečne splnil sen, ku ktorému mal už niekoľkokrát blízko. Prišiel v skvelej forme bez žiadnych znateľných slabín a pripravenosťou kombinovanou s jeho telesnou stavbou porazil o 10 cm nižšieho Claridu, ktorý však v pripravenosti veľa nestrácal. Jednoducho však nepôsobil tak mohutne.

Článok pokračuje pod reklamou
Výsledky 212 Olympia 2021:
1. Derek Lunsford, 2. Shaun Clarida, 3. Kamal Elgargni, 4. Angel Calderón Frias, 5. Nathan Epler, 6. Ahmad Ashkanani, 7. Nasser Sayed, 8. Kerrith Bajjo, 9. John Jewett, 10. Tonio Burton, 11. Pasquale DAngelo, 12. Lucas Coelho, 13. Noel Adame, 14. Keone Pearson, 15. Ahmed Wardany, 16. Steve Benthin, 16. Piotr Borecki, 16. Kim Jun Ho, 16. Vladimir Yakovlev.

Fotogalérie z Olympia Weekendu (externý odkaz) »

Mr. Olympia - semifinále

V piatok sa uskutočnilo aj semifinále v kráľovskej kategórii Mr. Olympia, ktoré nám ukázalo, na čo sa môžeme tešiť v sobotu. William Bonac zrejme so svojou ambíciou poraziť Mamdouha Elssbiaya neuspeje. Patrí do druhej vlny spolu s Choopenom, Labradom a Walkerom, ktorý si získal obecenstvo.

Súboj o titul sa rysuje medzi poslednými dvoma šampiónmi. „Big Ramy“ pôsobil sebavedomo a má šancu na obhajobu Sandowovej sošky. Je typicky mohutný a veľmi dobre pripravený. Vršok sa zdá byť lepší ako vlani. Brandon Curry však prišiel tiež v lepšej forme ako v minulom roku, s väčšími pažami, s podstatne zlepšenými nohami a vypracovaným stredom.

Napokon aj vyvolávania potvrdili, že rozhodcovia sa zameriavajú najmä na Elssbiaya a Curryho. Na záver totiž na pódiu stáli sami. Potvrdia formu aj o 24 hodín a bude sa jeden z nich tešiť z druhého titulu?Výsledky ostatných kategórií

Titul Ms. Olympia si v druhom roku po sebe vybojovala kulturistka Andrea Shawová a pekný výsledok dosiahla Češka Margita Zamolová, ktorá si oproti vlaňajšku polepšila o jedno miesto. Skončila deviata.

Obhajkyne uspeli aj v kategóriách figure a physique, v ktorých triumfovali Cydney Gillonová a Sarah Villegasová. Obhajoba nevyšla Missy Truscottovej, ktorú v kategórii fitness prekonala Whitney Jonesová. Legendárna Oxana Grišinová skončila tretia.

Výsledky Fitness (TOP5):
1. Whitney Jones, 2. Missy Truscott, 3. Oksana Grishina, 4. Ariel Khadr, 5. Jaclyn Baker

Výsledky Figure (TOP5):
1. Cydney Gillon, 2. Natalia Soltero, 3. Stephanie Gibson, 4. Jessica Reyes Padilla, 5. Nicole Zenobia Graham

Výsledky Physique žien (TOP5):
1. Sarah Villegas, 2. Natalia Abraham Coelho, 3. Brooke Walker, 4. Barbara Menage, 5. Ana Harias. ... 13. Lenka Ferenčuková

Výsledky Ms. Olympia:
1. Andrea Shaw, 2. Helle Trevino, 3. Margie Martin, 4. Mona Poursaleh, 5. Irene Andersen, 6. Michaela Aycock, 7. Virginia Sanchez, 8. Janeen Lankowski, 9. Margita Zámolová, 10. Nadia Capostosto, 11. MayLa Ash, 12. Sheena Ohlig, 13. LaDawn McDay, 14. Silvia Matta, 15. Reshanna Boswell, 16. Leah Dennie.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist