Tréning

Tréningový tip: Pracujte na svaloch rotátorovej manžety

02. augusta 2013
Tréningový tip: Pracujte na svaloch rotátorovej manžety
Každý druhý piatok vám pravidelne prinášame jeden tip, ktorý vám pomôže k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti tréningu.

TIP: Pracujte na svaloch rotátorovej manžety

Rotátorová manžeta je veľmi dôležitá súčasť ramenného kĺbu. Tvoria ju šľachy štyroch svalov (jeden vpredu, tri vzadu), ktoré sa starajú o spevnenie puzdra spomínaného kĺbu. Je užitočné venovať sa aj tréningu týchto svalov, pretože tak eliminujete riziko zranení.

Práve zranená rotátorová manžeta je jedným z najčastejších zranení u športovcov a mohla by ohroziť vaše tréningové snaženie, keďže ramenný kĺb sa využíva pri väčšine dôležitých cvikov na hornú časť tela. Pravidelne tak využívajte cvičenia z nasledujúceho videa (môžete ako zahrievanie pred cvičením):

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Tréningový tip: Cvičte naslepo