InstagramFacebookYoutube
Tréning

Tréningový tip: Cvičte naslepo

19. júla 2013
Tréningový tip: Cvičte naslepo
Každý druhý piatok vám pravidelne prinášame jeden tip, ktorý vám pomôže k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti tréningu.

TIP: Cvičte naslepo

Ak hľadáte každú drobnosť, ako zefektívniť spaľovania kalórií a pravidelne sa pri snahe schudnúť venujete aeróbnemu tréningu, snažte sa počas neho zavrieť oči alebo ich previazať šatkou tak, aby ste nič nevideli. Spálite tak o trochu viac kalórií.

Dôvodom, prečo sa tak deje je fakt, že bez vizuálnej odozvy sú vaše svaly trupu nútené k väčšej aktivite a pracujú intenzívnejšie na tom, aby vás udržali v rovnováhe. Väčšia námaha = viac spálených kalórií. Dávajte však pozor na to, aby ste si neublížili. Ideálne je obmedziť to na stroje ako rotoped, eliptický manažér či veslovací trenažér. Bežecký pás je nebezpečný!

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Tréningový tip: Činky spúšťajte pomalšie
Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist