InstagramFacebookYoutube
Tréning

Najlepšie cviky na tricepsy a ich prínos pri budovaní svalov

4. novembra 2021
Najlepšie cviky na tricepsy a ich prínos pri budovaní svalov
Ak chcete veľké paže, koncentrujte sa na tréning tricepsov. Sú síce v tieni bicepsov, ale tvoria až dve tretiny hmoty nadlaktia. A nepotrebujete ich precvičovať nijak špeciálne. Stačí vsadiť na tie správne cviky. A tie vám prinášame v tomto článku.

Veľké a silné tricepsy pomôžu k lepšej forme vašich rúk a zároveň vám pomôžu aj pri tréningu hrudníka alebo ramien, pretože sa vaša tlaková sila môže zvýšiť. Týchto päť osvedčených cvikov pritom možno pre ich rozvoj považovať za najlepšie:

1. Benčpres s úzkym úchopom
Tento cvik pomôže vášmu bežnému benčpresu po silovej stránke a zároveň efektívne stimuluje k svalovému rastu vaše tricepsy. Tie vďaka nemu budú aj silnejšie. Úchop je pritom užší, ako je šírka vašich ramien, čo odľahčí aj deltové svaly.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Kľuky na bradlách
Tento cvik precvičuje hrudník, tricepsy i ramená len s využitím vlastnej váhy. Lepšie aktivujete triceps, keď budete mať ruky bližšie k sebe a navzájom paralelne. Tiež treba obmedziť predklon, pri ktorom väčšia aktivita prechádza na hrudník. Tento cvik vám pomôže budovať hmotu i silu.

3. Tricepsové stláčanie hornej kladky
Pri tomto cviku, ktorý má množstvo variantov (nadhmatom, podhmatom, s lanovým adaptérom a podobne), skutočne precítite tricepsy. Precítite ich naťahovanie i kontrakcie, pričom sval je neustále zapojený do pohybu. Aj preto je to taký populárny cvik. Hodí sa aj na napumpovanie tricepsov.

4. Francúzske tlaky
Najšetrnejšou alternatívou je využitie EZ tyče, pri ktorej kvalitne precítite tricepsy a obmedzíte zbytočný tlak na zápästia. Využijete pritom pomerne dosť váhy na činke, vďaka čomu budete efektívne budovať aj silu tricepsov – lepšie, ako pri iných cvikoch. Ide pritom o všestranný cvik, ktorý môžete robiť aj s jednoručkami, kettlebellom a podobne.

5. Extenzie na šikmej lavičke s využitím spodnej kladky
Nejde o rozšírený cvik, pretože nie je ani ten najpraktickejší. Potrebujete si naň pripraviť spodnú kladku, umiestniť k nej lavičku a nastaviť sklon tak, aby ste boli šikmo hlavou dole. Jeho silnou stránkou však je výborná izolácia tricepsov, ktoré sú stimulované počas celého pohybu, ktorého rozsah je ešte väčší ako pri bežných extenziách s jednoručkami alebo veľkou činkou.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist