SlovakFitness.sk

Tréning 19. 11. 2015

Krátky, ale tvrdý tréning pre rozvoj skvelých lýtok

ikonka
Lýtka patria medzi menšie svalové skupiny, ale na rozdiel od bicepsov či tricepsov, sa im venuje podstatne nižšia pozornosť cvičencov. Niektorí ich dokonca vôbec netrénujú.

Mnohí páni si neuvedomujú, že aj lýtka patria medzi výstavné svaly. Ak totiž v lete nosíte krátke nohavice, neudrú do pozornosti ani tak stehná, ako vypracované lýtka. Nemusíte však venovať veľa času tomu, aby ste si ich vskutku vypracovali.

Dajte zbohom zanedbávaným lýtkovým svalom a venujte im len 15 minút. Nestíhate ich trénovať v posilňovni? Nevadí, prinášame vám krátky intenzívny tréning lýtok, ktorý zvládnete absolvovať aj doma. Tak už žiadne výhovorky a poďme makať!

Tento tréning lýtkových svalov by ste mali robiť trikrát týždenne, aby ste zaistili ich optimálny rozvoj. Môžete ho cvičiť individuálne alebo ho pridružiť k iným partiám. Medzi jednotlivými tréningovými jednotkami však doprajte lýtkam pauzu aspoň jeden deň. Po cvičení nezabúdajte na strečing.

V pláne sa nachádzajú štyri odlišné cviky a je samozrejmé, že ide o rôzne variácie výponov, ktoré lýtka stimulujú najlepšie. Pri ich cvičení nezabúdajte na striktnú techniku prevedenia, precítenú kontrakciu v hornej pozícii a natiahnutie v dolnej. Medzi sériami odpočívajte nie viac ako 60 sekúnd.

Cviky urobte v nasledujúcom poradí: výpony v sede, výpony v stoji, oslie výpony, výpony v stoji na jednej nohe. Každý cvik vykonajte v troch sériách, pričom konkrétne opakovania sú rozpísané v tabuľke nižšie.

Rýchly tréning lýtiek
Cvik Série Opakovania
Výpony v sede 3 10-15
Výpony v stoji 3 30
Oslie výpony 3 30
Výpony v stoji na jednej nohe 3 15-20


Pri cvičení výponov v stoji sa menia pozície chodidiel. V prvej sérii smerujú špičky chodidiel mierne do strán, v druhej sérii k sebe a v tretej dopredu. Pri tretej sérii zároveň využite systém zhadzovaných sérií. Pri cvičení oslích výponov si v domácich podmienkach môžete pomôcť trebárs s batohom (naplneným knihami) na chrbte.

Pozri aj: Tréning lýtok - ako na to?

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
desat-strategii-budovania-sily-ktore-nikdy-nezostarnuDesať stratégií budovania sily, ktoré nikdy nezostarnú10-tyzdnov-ktore-vam-prinesu-svalovu-hmotu-i-silu10 týždňov, ktoré vám prinesú svalovú hmotu i silu ako-sa-zotavit-z-treningu-efektivnejsieAko sa zotaviť z tréningu efektívnejšie? byt-v-pozicii-dosky-viac-ako-10-sekund-by-mohlo-byt-zbytocneByť v pozícii dosky viac ako 10 sekúnd by mohlo byť zbytočné domacu-posilnovnu-ma-stale-coraz-viac-ludi-co-v-nej-nesmie-chybatDomácu posilňovňu má stále čoraz viac ľudí. Čo v nej nesmie chýbať?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist