InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

Tréning fitness modelky XII. – Lyzabeth Lopezová a jej tréning nôh

17. novembra 2021
Tréning fitness modelky XII. – Lyzabeth Lopezová a jej tréning nôh
Všetko to začalo roztlieskavaním a nakoniec skončilo vedením úspešnej fitness spoločnosti. Lyzabeth Lopezová sa stala jednou z najrenomovanejších postáv fitness priemyslu a dnes sa pozrieme na to, aký tréning pomohol k rozvoju jej nôh.

Nohy a sedacie svaly sú často prioritou nežného pohlavia a tak tomu bolo aj v prípade 165-centirmetrov vysokej Lopezovej, ktorá absolvovala svoju prvú súťaž ešte v roku 1999, šesť rokov po tom, čo v rodnom Toronte začala so systematickým cvičením.

Čím bola skúsenejšia, tým viac uprednostňovala inštinktívny prístup k cvičeniu. Nepohrdne žiadnym cvičebným náčiním, čo sa ukazuje aj na predkladanom tréningu, ktorý je primárne zameraný na rozvoj dolných končatín a spodnej časti chrbta, budovanie kondície a pálenie tukov.

Článok pokračuje pod reklamou


Na začiatok sa treba 10 minút zahriať na nejakom kardio stroji, napríklad na schodoch. Potom nasleduje 5 minút výpadov v chôdzi so žiadnou alebo ľahkou váhou. Dôraz sa kladie na kontrakcie.

Následne už ideme na typickejší silový tréning – 3 supersérie Leg Pressu a drepov s výskokom, 3 supersérie zakopávaní na štyroch a mŕtvymi ťahmi, 2 supersérie cvikov na stroji na bedrové priťahovače a odťahovače, 3 série zakopávaní v ľahu na fit lopte, 2 série Good Mornings, 2 série hyperextenzií.

Ako ďalšiu kardio vložka po tom nasleduje 20 minút behu. Aby ste nehovorili, že je to málo náročne, tak po ňom ešte 10 minút skákania cez švihadlo. Na záver nechýba strečing. Ako ste si zrejme uvedomili, tento tréning nie je vhodný pre začiatočníčky.

Tréning Lyzabeth Lopezovej
Cvik Série Opakovania
10 minút na schodoch
5 minút výpadov v chôdzi
Superséria:
Leg Press (jednou nohou)
Drepy s výskokom
3 podľa potreby
Superséria:
Zakopávanie na štyroch
Mŕtvy ťah
3 podľa potreby
Superséria:
Cvičenie priťahovača na stroji
Cvičenie odťahovača na stroji
2 podľa potreby
Zakopávanie v ľahu na fit lopte 3 podľa potreby
Good Mornings 2 podľa potreby
Hyperextenzie 2 podľa potreby
20 minút beh
10 minút švihadloZdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist