SlovakFitness.sk

Suplementy 13. 08. 2013

Otázky a odpovede: Prečo potrebujeme vápnik a magnézium?

Každý druhý utorok sa spolu na SlovakFitness.sk stretávať so seriálom, ktorý prezentuje odpovede na podstatné otázky v oblasti cvičenia, výživy a suplementácie. Dnes prišiel čas pre jeho ďalšiu časť.

Otázka:

PREČO POTREBUJEME VÁPNIK A MAGNÉZIUM?

Odpoveď:

Doplnky výživy majú významnú úlohu v modernom svete, kedy stravovacie návyky človeka často nepokryjú potrebu vitamínov a minerálov. To isté platí aj o vápniku a magnézia, ktorých niektorí ľudia nemajú dostatok. Ak ich pritom skonzumujete spolu a pridáte vitamín A, vyťažíte zo všetkých troch látok maximum.

Vápnik je pritom pre telo potrebný pre zdravie kostí a zubov, na ktorých štruktúre pracuje tak, aby ich čo najviac spevnil. Takisto potrebujeme vápnik pre správne fungovanie nervov a svalov, zrážanlivosť krvi a iné procesy. Sú to všetko dôležité veci pre náš život. Magnézium je zase nevyhnuté pre správne fungovanie všetkých živých buniek, podporuje imunitný systém, reguluje tlak krvi a podporuje zdravie srdca. Pri cvičení je ešte dôležitejšie, pretože pomáha kontrolovať nervové a svalové funkcie pod stresom.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Otázky a odpovede: Musím cvičiť kardio 30 minút vkuse?


O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
co-je-to-berberin-a-preco-by-mohol-byt-pre-vas-prinosnyČo je to berberín a prečo by mohol byť pre vás prínosný? tieto-tri-latky-vam-pomozu-schudnutTieto tri látky vám pomôžu schudnúťmate-po-styridsiatke-toto-su-suplementy-pre-vasMáte po štyridsiatke? Toto sú suplementy pre vásznaky-toho-ze-uzivate-az-prilis-vela-probiotikZnaky toho, že užívate až príliš veľa probiotíkpat-doplnkov-vyzivy-ktore-vam-po-treningu-podporia-regeneraciuPäť doplnkov výživy, ktoré vám po tréningu podporia regeneráciu
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist