InstagramFacebookYoutube
Suplementy

Otázky a odpovede: Prečo potrebujeme vápnik a magnézium?

13. augusta 2013
Otázky a odpovede: Prečo potrebujeme vápnik a magnézium?
Každý druhý utorok sa spolu na SlovakFitness.sk stretávať so seriálom, ktorý prezentuje odpovede na podstatné otázky v oblasti cvičenia, výživy a suplementácie. Dnes prišiel čas pre jeho ďalšiu časť.

Otázka:

PREČO POTREBUJEME VÁPNIK A MAGNÉZIUM?

Odpoveď:

Doplnky výživy majú významnú úlohu v modernom svete, kedy stravovacie návyky človeka často nepokryjú potrebu vitamínov a minerálov. To isté platí aj o vápniku a magnézia, ktorých niektorí ľudia nemajú dostatok. Ak ich pritom skonzumujete spolu a pridáte vitamín A, vyťažíte zo všetkých troch látok maximum.

Článok pokračuje pod reklamou


Vápnik je pritom pre telo potrebný pre zdravie kostí a zubov, na ktorých štruktúre pracuje tak, aby ich čo najviac spevnil. Takisto potrebujeme vápnik pre správne fungovanie nervov a svalov, zrážanlivosť krvi a iné procesy. Sú to všetko dôležité veci pre náš život. Magnézium je zase nevyhnuté pre správne fungovanie všetkých živých buniek, podporuje imunitný systém, reguluje tlak krvi a podporuje zdravie srdca. Pri cvičení je ešte dôležitejšie, pretože pomáha kontrolovať nervové a svalové funkcie pod stresom.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Otázky a odpovede: Musím cvičiť kardio 30 minút vkuse?Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist