Suplementy 13. 08. 2013

Otázky a odpovede: Prečo potrebujeme vápnik a magnézium?

Každý druhý utorok sa spolu na SlovakFitness.sk stretávať so seriálom, ktorý prezentuje odpovede na podstatné otázky v oblasti cvičenia, výživy a suplementácie. Dnes prišiel čas pre jeho ďalšiu časť.

Otázka:

PREČO POTREBUJEME VÁPNIK A MAGNÉZIUM?

Odpoveď:

Doplnky výživy majú významnú úlohu v modernom svete, kedy stravovacie návyky človeka často nepokryjú potrebu vitamínov a minerálov. To isté platí aj o vápniku a magnézia, ktorých niektorí ľudia nemajú dostatok. Ak ich pritom skonzumujete spolu a pridáte vitamín A, vyťažíte zo všetkých troch látok maximum.

Vápnik je pritom pre telo potrebný pre zdravie kostí a zubov, na ktorých štruktúre pracuje tak, aby ich čo najviac spevnil. Takisto potrebujeme vápnik pre správne fungovanie nervov a svalov, zrážanlivosť krvi a iné procesy. Sú to všetko dôležité veci pre náš život. Magnézium je zase nevyhnuté pre správne fungovanie všetkých živých buniek, podporuje imunitný systém, reguluje tlak krvi a podporuje zdravie srdca. Pri cvičení je ešte dôležitejšie, pretože pomáha kontrolovať nervové a svalové funkcie pod stresom.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Otázky a odpovede: Musím cvičiť kardio 30 minút vkuse?


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

O čom píše Úspech.MNE.sk?

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku


Streftec - Webdesign & Media

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk
TOPlist