InstagramFacebookYoutube
Výživa

Letný tip: Nakladajte si porcie jedál podľa rúk

22. 8. 2022
Letný tip: Nakladajte si porcie jedál podľa rúk
Počas leta vám každý pracovný deň prinášame krátke tipy, ktorými si môžete zefektívniť svoju tréningovú či výživovú snahu. Čo sme si pre vás pripravili dnes?

Nakladajte si porcie jedál podľa rúk

Zdá sa vám komplikované počítať kalórie pri nakladaní jedál? Zabudnite na váhu a kalkulačku a využite tento tip – merajte si porcie rukami. Ryžu, cestoviny, ovocie a zeleninu nakladajte v množstve, ktoré zodpovedá vašej zovretej pästi. Množstvo mäsa a rýb by malo zodpovedať dlani, orechov a hrozienok hrsti, zemiakových lupienkov, praclíkov či pukancov dvoch hrstí, tvrdého syra a orechové masla palcu a oleja, majonézy, masla, cukru špičke palca.Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist