InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

Tréning fitness modela (16. časť) – Joss Mooney a chrbát s bicepsmi

12. októbra 2022

Joss Mooney patrí medzi populárnych fitness modelov aj na sociálnych sieťach. Okrem vyrysovaných tehličiek si pozornosť získava aj guľatými bicepsmi a estetickým „véčkom“. A práve preto sa v tejto časti nášho seriálu pozrieme na to, ako precvičuje chrbát a bicepsy.

Mooney sa k cvičeniu dostal už ako chlapec, keď sa venoval futbalu a rugby. Neustále na seba tlačil, aby posúval svoje hranice, a nakoniec sa vďaka tomu zaradil medzi popredných fitness modelov nie len v Británii, ale na celom svete.

Mooney trénuje typicky päťkrát do týždňa, niekedy aj viackrát, ak si to jeho cieľ vyžaduje. Základom je podľa neho strava, ktorá tvorí až 70 % úspechov. Potom je to tréning založený na osvedčených cvikoch bez špeciálnych techník. Dôležité je len precítiť svaly a stimulovať ich k rastu.

Článok pokračuje pod reklamou


To, že nič špeciálne v posilňovni nevymýšľa, ukazuje aj tento tréning. Jedinou pokročilou technikou je obyčajná superséria, ktorou prechádza z tréningu chrbta na tréning bicepsov. Samozrejme, tréning začína precvičovaním väčšej svalovej partie.

Ako prvý cvik absolvuje príťahy hornej kladky so širokým úchopom, následne so širokým úchopom robí príťahy dolnej kladky v sede. Tretím cvikom sú tiež príťahy, ale na hornej kladke a s adaptérom s trojuholníkovou rukoväťou, prípadne úzkym podhmatom.

Následne prichádza spomínaná superséria, pri ktorej sa robia príťahy s jednoručkou v predklone a následne bicepsové zdvihy. Po nej sa už absolvuje len jeden cvik – kladivové zdvihy. Všetci cviky sa cvičia v štyroch sériách po 12 opakovaní. Prestávky sú dlhé minútu až dve.

Tréning chrbta a bicepsov Jossa Mooneyho
Cvik Série Opakovania
Príťahy hornej kladky k hrudníku 4 12
Príťahy spodnej kladky v sede (veslovanie) 4 12
Príťahy hornej kladky s hrudníku s adaptérom s trojuholníkovou rukoväťou 4 12
Superséria:
Príťahy jednoručky v predklone
Bicepsové zdvihy s jednoručkami
4
12
12
Kladivové zdvihy 4 12Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist