InstagramFacebookYoutube
Zaujímavosti

Ako sa môžu muži zbaviť veľkých pŕs?

30. októbra 2022
Ako sa môžu muži zbaviť veľkých pŕs?
Muži môžu mať radí veľké poprsie u žien, ale pokiaľ ide o veľké prsia u mužov, tie nie sú príťažlivé ani zdravé. Môžu sa ich však zbaviť prirodzene pomocou dvoch kľúčových vecí.

Mužom sa vo všeobecnosti veľké prsia nevyvinú tak, ako ženám, pretože majú vyššiu hladinu testosterónu. Ak však s ním majú nejaký problém a v tele začne prevažovať estrogén, môže sa u ich prejaviť gynekomastia, pri ktorej dochádza k zdureniu mužských prsných žliaz.

Vo väčšine prípadov je však hlavným dôvodom veľký ovisajúcich pŕs u mužov nadbytok tuku v oblasti hrudníka. V tomto prípade sa dá problém vyriešiť jednoducho pomocou cvičenia zameraného na spevnenie prsných svalov a pálením nadbytočných tukov, k čomu napomáha aj lepšia diéta.

Článok pokračuje pod reklamou


Kardio cvičenie a posilňovanie hrudníka

Pri cvičení je dôležité venovať čas kardiovaskulárnemu tréningu, ktorý vám pomôže spáliť kalórie a urýchliť chudnutie. Chudnutie sa však cvičením zacieliť na jednu oblasť nedá. Pri konkrétnych oblastiach si však môžete cielene spevniť svalstvo.

Už len pravidelným robením kľukov by ste si mohli pomôcť. Sú však aj efektívnejšie cviky, ktoré by ste mali robiť – tlaky s veľkou činkou na lavičke, tlaky s jednoručkami na šikmej lavici hlavou hore či sťahovanie protismerných kladiek alebo iné alternatívy, ako je pec dec či rozpažovania s jednoručkami. Pomôžu aj švihy kettlebellom či pullover.

Cvičiť treba niekoľkokrát do týždňa na konzistentnej báze. Výsledky sa neukážu okamžite, takže sa treba vyzbrojiť aj trpezlivosťou.

Zmeny vo výžive

Pálenie nadbytočných tukov je dosiahnuté v prvom rade znížením kalorického príjmu, aby sme sa dostali do celkového kalorického deficitu. To znamená, že zo stravy prijmeme menej kalórií ako ich vydáme bazálnym metabolizmom a fyzickou aktivitou.

Snažte sa v strave urobiť také zmeny, aby ste chudli 0,5 kilogramu až 1 kilogram týždenne. Dôležité je zmeniť stravovacie zvyky tak, aby boli trvalé. Začínajte preto pomaly a na zmeny si zvykajte postupne.

Snažte sa vyberať jedlé, ktoré sú nutričné bohaté. Snažte sa obmedzovať príjem cukrov. Obmedzte preto sladené nápoje, sladkosti, bielu múku, vysmážané jedlá, alkohol a podobne. Viac vsaďte na jedlá, ktoré obsahujú veľa vlákniny, ako sú rôzne druhy ovocia a zeleniny.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist