InstagramFacebookYoutube
Zaujímavosti

Pánske teplákové súpravy – z akého materiálu by mali byť vyrobené?

Autor: PR článok  /   26. októbra 2022
Pánske teplákové súpravy – z akého materiálu by mali byť vyrobené?
Hľadáte ležérny a praktický outfit vhodný na cvičenie i na voľný čas? Oblečenie, ktoré budete nosiť počas bežných tréningov, ale nebudete sa v ňom hanbiť zájsť ani na prechádzku, či na nákupy? V tom prípade potrebujete pánsku teplákovú súpravu, ktorá dokonale spája štýl a pohodlie! Vybrať si však kvalitný kúsok môže byť náročné – najmä čo sa týka voľby vhodného materiálu. Aký materiál si teda vybrať? Poradíme vám.

Bavlna

Predtým medzi verejnosťou prevládalo presvedčenie, že bavlna je materiál, ktorý nesaje pot, takže nie je dobrou voľbou na aktívne nosenie. Dnes už ale vieme, že to nie je úplná pravda. Bavlnené športové teplákové súpravy sú na nezaplatenie. Pri športovaní, v porovnaní s inými materiálmi, lepšie zvládajú zápach, pretože sú priedušné. Čo sa však týka rýchleho sania potu, bavlna stále zaostáva. Rozhodne je ale skvelá na menej aktívne typy športu, ktoré vyžadujú, aby ste zostali v teple.

Na aktívnejšie aktivity, ako napríklad beh, zvoľte súpravy z kaliko. Ide o podtyp bavlny, konkrétne o nespracovanú verziu bavlny, ktorá je rovnako mäkká. Tento materiál je vysoko absorpčný, čo z neho robí dobrú voľbu pre rôzne druhy športu. Nosením kaliko tiež prispejete k životnému prostrediu.

Tak, či onak, bavlnené teplákové súpravy oceníte aj vďaka ich všestrannosti. Ako jeden z mála druhov súprav ich totiž môžete nosiť aj počas bežných dní alebo v nich môžete pohodlne odpočívať na gauči. Oblečte si na vašu teplákovú súpravu vlnený kabát a obujte si tenisky – získate pohodlný voľnočasový outfit.

Syntetika a polyester

Syntetické športové oblečenie vzniklo, aby uľahčilo život športovcom. To totiž pôsobí tak, že vaše telo prehrieva. Syntetický materiál je možné použiť nielen na oblečenie, ale aj na iné športové vybavenie, ako sú chrániče kolien a lakťov. Tento materiál je priedušný a tiež rýchlo absorbuje pot, takže vás udrží v chlade.

Polyester je ďalším bežným typom materiálu používaného v športovom oblečení. Je to v podstate tkanina vyrobená z plastových vlákien, vďaka čomu je ľahká, nemačkavá, trvácna a priedušná. Polyester nesaje pot a má tiež izolačné vlastnosti, vďaka čomu je dobrou voľbou do horúceho aj chladného počasia.

Oba tieto materiály sú v pánskych teplákových súpravách pomerne často využívané. Pokiaľ hľadáte teplákovú súpravu na športovanie, pravdepodobne ich oceníte. Nečakajte však, že ich využijete aj v domácom prostredí, alebo že si ich budete môcť obliecť napríklad na brunch s priateľmi.

Na druhu materiálu záleží

Či už ide o pánsku alebo dámsku teplákovú súpravu, materiál je na prvom mieste, pretože ovplyvňuje vaše pohodlie. Od toho, aký druh materiálu si zvolíte záleží to, ako budete môcť vašu súpravu využívať. Ak plánujete vašu pánsku teplákovú súpravu využívať na intenzívne a pravidelné cvičenie, odporúčame zvoliť syntetický a technický materiál, ako je viskóza alebo polyester, ktoré uľahčujú absorpciu a odvádzajú pot. Vyhnete sa totiž nepríjemnému pocitu vlhkosti alebo chladenia.

Ak dávate prednosť pohodlnému a mäkkému pocitu, vyberte si bavlnu! Tento prírodný a priedušný materiál je ideálny pre milovníkov ľahkého druhu cvičení alebo strečingu. Tieto súpravy môžete následne maximálne využiť aj mimo fitnes centra, napríklad v odpočinkovom režime doma pred televízorom!

Zdroj foto: vlastné / Bolf.sk

Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist