InstagramFacebookYoutube
Výživa

Toto je najlepší zvyk s kávou, ktorý vám pomôže budovať svaly

7. 2. 2023
Toto je najlepší zvyk s kávou, ktorý vám pomôže budovať svaly
Káva dokáže urobiť zázraky vo vašej rannej alebo dopoludňajšej rutine. Zahreje vás, dodá vám energiu a dokonca pomôže dosiahnuť niektoré ciele v budovaní zdravšieho a krajšieho tela.

Pokiaľ vám ide o budovanie svalov, existuje jedna vec, ktorú môžete v súvislosti s príjmom kávy urobiť, aby ste sa dočkali lepších výsledkov vašich tréningov. Profesorka Trista Bestová odporúča pridať do kávy bielkoviny.

„Relatívne novým trendom v oblasti zdravia a blaha je kombinácia bielkovín a kávy na začiatku dňa. Táto kombinácia vám umožňuje užiť si svoju rannú kávu s bielkovinami a vyhnúť sa cukru a iným živinám, ktorým sa chceme vyhýbať, “ povedala pre Eat This, Not That!

Článok pokračuje pod reklamou


Ako si môžete pridať bielkoviny do kávy?

Ak si chcete do kávy pridať bielkoviny, môžete to urobiť pár spôsobmi. Jednou pohodlnou možnosťou je pridať do nej odmerku srvátkového proteínu, ktorý poslúži takmer ako prášková smotana do kávy.

Ak už máte doma zakúpený hotový proteínový nápoj, môžete kávu vliať priamo doň. Podobným spôsobom si môžete robiť aj domáce nápoje, napríklad aj smoothies.

Možnosťou je aj pridanie mlieka, ale pri daných množstvách neobsiahne toľko bielkovín ako proteínový prášok, ktorý je teda praktickejšou voľbou.

Aké prínosy zo spojenia kávy a bielkovín získate?

Pre budovanie svalov je dôležité zaistiť dostatok bielkovín vo vašej strave. Z tohto hľadiska je výhoda tohto riešenia jasná - pomôžete si zaistiť dostatok bielkovín a tým si urýchlite budovanie svalovej hmoty.

Vaše svaly získajú aminokyseliny potrebné na regeneráciu a bielkoviny vás zase pomôžu lepšie nasýtiť, kontrolovať lepšie krvný cukor a tým postaviť už ráno základy pre zvyšok dňa. Ak ste veľmi aktívni počas dňa, môže ísť o excelentný spôsob, ako do neho vstúpiť.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist