InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

Tréning fitness modelky (19. časť) – Sandra Reiche a jej týždeň

1. 3. 2023

Opäť sa pozrieme aj do Európy, kde nám do oka padla Sandra Reiche. Z tejto cieľavedomej Švédky sa stala medzinárodne známa fitness modelka po tom, čo sa rozhodla zmeniť smerovania svojho života. Pomohlo jej k tomu aj pravidelné cvičenie.

Od pojašeného dievčaťa holdujúceho diskotékam, alkoholu a nezdravému jedlu sa v 25 rokoch rozhodla Reiche k zmene. Už o štyri roky neskôr mala za sebou vďaka cieľavedomému tréningu a striktnej strave niekoľko súťaží a stala sa známou v komunite aj na internete.

Vo svojom tréningu rada spája dve svalovú skupiny do jednej tréningovej jednotky – s výnimkou nôh. Každú svalovú skupinu precvičí raz týždenne, pričom najlepšie pre ňu fungujú štyri tréningové dni a tri dni voľna. Bežne cvičí dva dni po sebe, potom oddychuje deň, resp. dva.

Článok pokračuje pod reklamou


Prvý deň venuje nohám, ktoré precvičuje piatimi cvikmi – posledný je zameraný viac na zadok. Na druhý deň spája do jedného tréningu ramená a hrudník. Po dni voľna absolvuje tréning chrbta s bruchom, následne ukončí tréningový cyklus bicepsmi a tricepsmi. Ďalšie dva dni regeneruje.

Tréningy podporuje stravou bohatou na čisté bielkoviny (najmä kuracie prsia, krevety, tvaroh, mandle), ktoré dopĺňa komplexnými sacharidmi (typicky ovsené vločky, ryža, zelenina) a zdravými tukmi. Bežne jedáva štyrikrát denne, z toho má tri celé jedlá a raz si doplní bielkoviny pomocou srvátkového proteínu. Doplnkami výživy si dodáva aj vitamíny, minerály a omega-3 mastné kyseliny. Počas chudnutia využíva aj spaľovače tuku.

Deň 1: Nohy
Cvik Série Opakovania
Drepy s veľkou činkou 4 10-12
Mŕtve ťahy 4 10-12
Predkopávania 4 10-12
Zakopávania v ľahu 4 10-12
Hip Thrust 4 10-12

Deň 2: Ramená a hrudník
Cvik Série Opakovania
Tlaky s veľkou činkou v stoji 4 10-12
Upažovanie s jednoručkami 4 12
Zapažovanie na stroji 4 10-12
Benčpres na stroji 4 10-12

Deň 3: Chrbát a brucho
Cvik Série Opakovania
Zhyby s asistenciou gumových pásov 4 15
Sťahovanie hornej kladky k hrudníku 4 12
Príťahy spodnej kladky v sede 4 12
Hyperextenzie 4 12
Skracovačky na stroji 4 12
Dvíhanie nôh vo vise 4 12
Skracovačky na kladke 4 12

Deň 4: Bicepsy a tricepsy
Cvik Série Opakovania
Kladivové zdvihy 4 12
Bic. zdvihy s oporou lakťov 4 12
Extenzie s jednoručkami v ľahu 4 12
Tricepsové kľuky na stroji 4 12
Tricepsové stláčanie hornej kladky 4 12Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist