InstagramFacebookYoutube
Výživa

7 pokrmov na zahryznutie, ktoré vás dostanú cez poobednú únavu

14. 3. 2023
7 pokrmov na zahryznutie, ktoré vás dostanú cez poobednú únavu
Ste v práci a blíži sa k vám čas, kedy sa u vás prejavuje popoludňajšia únava? Vyhnite sa jej pomocou siedmich ľahkých a zdravých pokrmov, ktoré vám dodajú energiu na posledné hodiny pracovného nasadenia.

Keď na vás príde únava, máte tendenciu urobiť dve veci – dať si kávu alebo si dodať energiu jedlom. Ak si vyberiete druhú možnosť, vyberte si občerstvenie správne. Snažte sa, aby malo 150 až 200 kalórií, aspoň trochu vlákniny a minimálne 15 gramov bielkovín, aby ste vydržali až do večere. Možností máte veľa, my sme vám priniesli týchto sedem:

Študentská zmes – vytvorte si ju sami z mandli, kešu, hrozienok alebo iného sušeného ovocia a môžete si tam pridať aj nejaký druh semiačok, aby ste sa vyhli väčšiemu množstvu cukru a soli.

Článok pokračuje pod reklamou


Sardinky s toastom – sú plné bielkovín, omega-3 mastných kyselín a dokonca obsahujú aj vitamín D. Keďže sa dajú jesť priamo z konzervy, sú ľahko transportovateľné. Zajedať ich môžete s celozrnným toastom, ktorý vám doplní sacharidy.

Arašidové maslo s banánom – banány sú zdrojom sacharidov, vlákniny a draslíka, arašidové maslo k tomu doplní bielkoviny a zdravé tuky.

Pražený cícer – opražte si cícer s trochou soli a korenia a získate pohodlný zdroj bielkovín, vlákniny, draslíka a vitamínu C, ktorý môžete so sebou brávať hocikde.

Tmavá čokoláda – neobsahuje toľko bielkovín ako iné zdroje, no poteší vaše sladké chute a zlepší náladu. Dajte si pár kociek a doplníte si energiu. Vyberajte však čokoládu s obsahom aspoň 70 % kakaa.

Vajce na tvrdo – vajcia sú jedným z najlepších zdrojov bielkovín a uvarené na tvrdo prežijú aj cestu do práce. Dve vám poskytnú niečo cez 150 kalórií a viac ako 12 gramov bielkovín.

Avokádo s celozrnným krekrami – celé avokádo vám dodá až veľa kalórií, tak skonzumujte polovicu s celozrnnými krekrami. Získate aj zdravé tuky a vlákninu.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist