InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Chcete si vyrysovať a posilniť brucho? Tieto chyby nerobte!

Autorka: Lucka  /   6. 5. 2023
Chcete si vyrysovať a posilniť brucho? Tieto chyby nerobte!
Budovanie silného a pekného brucha nie je ľahká misia. Určite ju však uľahčí, ak budete vedieť, ktorým chybám sa máte vyhnúť. Poukážeme na šesť.

Snaha sa uprieť nedá, no ak ju vynakladáte a stále nevidíte výsledky, vie to poriadne frustrovať. Pritom postačí, ak svoju energiu budete rozdeľovať rozumnejšie na veci, ktoré dávajú zmysel. Začína to tým, že prestanete robiť nasledujúcich šesť bežných chýb:

Zabúdate na význam výživy – ešte skôr, ako začnete brušné svaly precvičovať, by ste si mali uvedomiť, že ich nikdy nebudete mať vyrysované, pokiaľ nebudete dodržiavať zodpovedajúci diétu. Odkryjú sa totiž len pri určitom podiele telesného tuku.

Článok pokračuje pod reklamou


Nepreciťujete cviky – mnoho ľudí robí nekonečné počty opakovaní, no bez výsledkov. Potom im dáte dané cviky vykonať technicky správne a následne zistia, že nedokážu urobiť ani časť z opakovaní, ktoré robievali predtým. Pri brucho je mimoriadne dôležitá technika. Musíte precítiť kontrakciu i natiahnutie svalov.

Neobmieňate cviky – telo sa časom dokáže prispôsobiť tréningu, takže to, čo fungovalo skôr, v jednom bode fungovať prestane. Odpoveďou je dodávať telu nové stimuly obmieňaním cvikov a techník cvičenia. Zároveň treba využívať všetky dráhy pohybu, nehýbať sa len dopredu a dozadu, ale aj do strán a využívať rotácie.

Robíte len izolované cviky na brucho – skracovačky a dvíhania nôh sú výborné cviky na precvičenie brušného svalstva, no nemali by ste končiť len u nich. Váš stred tela pracuje a dostáva odlišný stimul k pokrokom aj pri základných cvikoch, ako sú drepy, mŕtve ťahy, tlaky nad hlavu či dokonca tlaky na lavičke. Potom sú tu cviky, ktoré podporia aj chudnutie, ako sú horolezec, angličáky, hody medicinbalom a podobne. Venujte sa aj im.

Brucho precvičujete každý deň – všetkého veľa škodí a týka sa to aj tréningu brucha. To robí pokroky vtedy, keď regeneruje. A keď ho budete precvičovať každý deň, o tú regeneráciu ho pripravíte. Brušné svaly sú rovnaké ako každé iné, potrebujú po tréningu aspoň dva dni voľna.

Nezohľadňujete genetiku – o tom, ako budú vyzerať vaše tehličky, rozhoduje aj váš genetický fond, takže kroťte svoje očakávania. Môžete robiť správne, no ak nemáte zodpovedajúcu genetiku, nemusí sa vám váš sen stať skutočnosťou. Nie každý dokáže vyrysovať šesť súmerných tehličiek, niekto má strop štyri.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist